Nerimo gydymas be vaistų

Kiekvienas žmogus jaučia nerimą naujomis ar stresą keliančiomis aplinkybėmis – per pirmą pasimatymą, darbo pokalbį, viešą kalbėjimą – tačiau situacinis nerimas greitai išnyksta. Jei baimės, baimės ar nerimo jausmas niekada neišnyksta arba laikui bėgant stiprėja, galbūt esate vienas iš 40 milijonų suaugusių amerikiečių, kenčiančių nuo nerimo sutrikimo.

Gera žinia: jums nebūtina nuolat taip jaustis. Nors nerimo sutrikimai yra labiausiai paplitusios psichikos ligos JAV, jie taip pat yra vieni iš geriausiai gydomų. Dar geresnė žinia: Daugeliui žmonių nerimas gydomas be vaistų. Jie pastebi, kad jų būklę dažnai galima visiškai ar bent iš dalies suvaldyti pakeitus gyvenimo būdą ir taikant holistinę terapiją.

Pateikiame  strategijas, kurias galite išbandyti patys, ir kur gauti pagalbos, jei jos prireiktų.

1. Kontroliuokite cukraus kiekį kraujyje

Net jei nesergate diabetu, praleidinėdami valgį ar užsikrovę nesveiko maisto, galite sumažinti cukraus kiekį kraujyje, dėl ko tapsite dirglūs, nervingi ir neramūs. Stenkitės kasdien valgyti tris subalansuotus patiekalus ir du užkandžius. Rinkitės daug skaidulų turinčius maisto produktus, vaisius ir daržoves, riešutus, nedideles liesos mėsos porcijas ir neriebų pieną ar sūrį. Jei sergate cukriniu diabetu, vartokite vaistus taip, kaip nurodyta.

2. Venkite stimuliuojančių medžiagų

Kai jaučiatės prislėgti, gali kilti pagunda griebtis dar vieno puodelio kavos, tačiau nerimo kamuojamiems žmonėms geriau rinktis žolelių arbatą. Stimuliatoriai, tokie kaip kofeinas, nikotinas, tam tikri nelegalūs narkotikai ir net kai kurie nereceptiniai ar receptiniai vaistai, gali sustiprinti nerimo simptomus.

3. Pakankamai miegokite

Tiesa, tai gali būti lengviau pasakyti nei padaryti. Nerimas ir nemiga yra glaudžiai susiję. Prastas arba nepakankamas miegas gali sukelti arba sustiprinti nerimo simptomus, dėl kurių savo ruožtu gali būti sunku užmigti arba išlikti mieguistam. Jei patys negalite pakankamai išsimiegoti, pasitarkite su gydytoju, kaip lengviau pailsėti.

4. Tiesiog kvėpuokite

Gilus kvėpavimas padeda kūnui ir protui atsipalaiduoti, nes sumažina širdies ritmą ir kraujospūdį, atpalaiduoja raumenis ir liepia smegenims nustoti išskirti „kovos arba bėgimo” hormonus. Kvėpavimo pratimų galite išmokti ir praktikuoti jogos ar meditacijos pamokose arba tiesiog išmokti pagrindinių pratimų ir atlikti juos kaskart, kai jaučiate nerimą.

5. Praktikuokite sąmoningumą

Dažnai praktikuojamas per meditaciją, sąmoningumas – tai sąmoningas susitelkimas į dabartį. Užuot iš naujo išgyvenę praeities apgailestavimus ar nerimavę dėl ateities baimių, sutelkite dėmesį į tai, kas vyksta dabar, ir į tai, kaip dėl to jaučiatės. Skirdami vos dvi minutes per dieną sąmoningai meditacijai, galite sumažinti streso lygį ir geriau bendrauti su kitais žmonėmis.Tokie įrankiai kaip Neurostikas padės pasiekti aukštesnį nerimo suvaldymo lygį.

6. Pratimai

Reguliari mankšta gali padėti sumažinti streso ir nerimo simptomus, tačiau jei tikrai norite atsipalaiduoti, nulipkite nuo bėgimo takelio ir išeikite pasivaikščioti į mišką. Keletas tyrimų įrodė, kad laikas, praleistas gamtos apsuptyje, mažina nerimą.

7. Darykite tai, kas jums patinka

Raskite laiko atsijungti nuo darbo, technologijų ir bendro kasdienio gyvenimo užimtumo. Pagalvokite, kas jus labiausiai atpalaiduoja, pavyzdžiui, maudynės vonioje, masažas, žvejyba, sodininkystė, skaitymas, snaudimas arba laiko leidimas su šeima ir draugais. Kad ir kas tai būtų, stenkitės tai daryti dažniau.