Kam skirti sterilizavimo vokai ?

Kaip sterilizavimo vokainaudojami sveikatos įstaigose?


Sveikatos priežiūros srityje sterilizuoti įrangą yra labai svarbu beveik visų procesų apsaugai, todėl, kai kyla abejonių, tai yra pagrindinė taisyklė. Šiam procesui palengvinti yra net produktų, padedančių supaprastinti įrangos sterilizavimą, o tai gali būti labai svarbu įtemptoje ir sparčiai besikeičiančioje aplinkoje. Sterilizavimo vokai – tai vienkartiniai vokai, skirti įrangai laikyti ir palengvinti sterilizaciją viduje.

Jie ne tik sterilizuoja į juos įdėtus daiktus, bet ir leidžia saugiai transportuoti ir tvarkyti, taip pat tinkamai laikyti įrangą brangiuose sterilizavimo įrenginiuose. Nors jie naudojami kaip higienos vokai naudojami įvairiose sveikatos priežiūros įstaigose.

Kam naudojami Sterilizavimo vokai ?

Priklausomai nuo jų dydžio, sterilizaciniuose vokuose laikoma neaukšta, lengva medicinos įranga ir įrankiai. Šiuose mvokuose įranga laikoma, kai ji dedama į sterilizavimo prietaisą, o jų konstrukcija leidžia sterilizatoriui prasiskverbti pro vokosieneles ir patekti ant įrangos. Šio proceso metu jie taip pat neleidžia įrangai užteršti brangaus sterilizavimo prietaiso.

Įvairių dydžių vokai tinka skirtingiems įrankiams, o dedant į juos įrangą taip pat reikėtų atsižvelgti į maišelio tvirtumą. Į autoklavo maišelius dedant sunkius ar aštrius prietaisus, medžiaga gali plyšti arba įranga gali būti netinkamai išdžiovinta.

Tinkamas sterelizavimo vokų naudojimas

Su viduje esančia valoma įranga sterilizavimo vokai dedami į autoklavą arba sterilizatorių – medicininį prietaisą, kuris į vidinį kanalą išskiria cheminę medžiagą, kad sterilizuotų viduje esantį turinį. Kadangi sterilizavimo maišeliai praleidžia skysčius, maišelyje esantys įrankiai tinkamai sterilizuojami, kartu apsaugant prietaisą.Maišeliai turi būti suprojektuoti pagal specifikacijas, kad būtų užtikrinta, jog jie apsaugo prietaisą ir gerai laiko įrankius, o sterilizatorius gali prasiskverbti. Kad sterilizatoriaus maišelis būtų tinkamas, jis turi atitikti šiuos kriterijus:

jis leidžia tam tikram sterilizatoriui prasiskverbti pro maišelį, taip pat atitinka kitus konkrečių autoklavinės sterilizacijos procesų suderinamumo reikalavimus
maišelio medžiaga, dydis ir tvirtumas yra suderinami su įdedamais medicinos gaminiais. Ši informacija paprastai aprašoma ant maišelio pakuotės
Dėl tinkamos maišelio konstrukcijos maišelio turinys išlieka sterilus tol, kol jis atidaromas
jis gali būti atidaromas steriliai, naudotojui neužteršiant sterilizuojamų daiktų

Kaip pasirinkti tinkamus vokus?

Prieš įsigydami jūsų sveikatos priežiūros įstaigai tinkamus sterilizavimo vokus, turite apsvarstyti keletą svarbių veiksnių. Be to, kad produktas būtų patvirtintas ir suderinamas su sterilizatoriaus įrenginiu, svarbų vaidmenį vaidins ir įrangos tipai bei įrankių, kuriuos reikia sterilizuoti, dydis.

Vokai turėtų būti pripildyti ne daugiau kaip iki 75 proc. jų tūrio, kad sterilizatorius galėtų pakankamai patekti į maišelį ir kontaktuoti su turiniu. Stenkitės, kad aplink medicininę įrangą, esančią maišeliuose, liktų 2-3 cm laisvos vietos, kai juos statysite sterilizacijai – tai gali padėti nustatyti jūsų darbo vietai tinkamus autoklavinius maišelius.