Kėgelio kamuoliukai

Yra įvairių priežasčių, dėl kurių galite norėti stiprinti dubens dugną. Dubens dugno raumenys gali susilpnėti dėl gimdymo, nutukimo, senėjimo, sunkių daiktų kėlimo ir persitempimo. Seksas nesukelia makšties „atsipalaidavimo” – tai tik mitas. Šiame straipsnyje rasite informacijos apie makšties ir dubens dugno raumenis ir sužinosite, kaip sutvirtinti makštį.

Kaip veikia Kėgelio svarmenys?

Kėgelio pratimai skirti dubens dugnui, kuris suteikia atramą gimdai, plonajai žarnai, šlapimo pūslei ir tiesiajai žarnai, stiprinti. Dubens dugnas – tai raumenų ir audinių sluoksnis, besitęsiantis nuo gaktos kaulo iki uodegikaulio (uodegikaulio). Kegeliai sutraukia makštį, bet ne įtempdami makšties raumenis, kaip mano kai kurie žmonės.

Taigi, kaip veikia Kegelis?

Jie stiprina dubens dugno raumenis, kurie supa makštį. Geriausia, kad šiuos pratimus galima atlikti bet kur ir bet kada, niekam nežinant. Jei paklausite savo akušerio, kaip sutvirtinti makštį, greičiausiai jis rekomenduos būtent šiuos pratimus.
Norint veiksmingai atlikti šiuos pratimus, reikia išmokti izoliuoti atitinkamus raumenis. Raumenys, į kuriuos norite sutelkti dėmesį, yra tie, kuriuos įtempiate, kai stengiatės nelaikyti šlapimo. Tinkamus raumenis galite nustatyti išbandę paprastą eksperimentą. Kai kitą kartą atsisėsite šlapintis, atkreipkite dėmesį į raumenis, kuriuos naudojate norėdami sustabdyti šlapimo tekėjimą. Tai raumenys, kuriuos naudojate atlikdami Kėgelio pratimus.

Dabar, kai nustatėte tinkamus raumenis ir žinote, koks jausmas apima juos įtempus, galite praktikuoti šią techniką. Įtempkite šią sritį, palaikykite maždaug penkias sekundes ir tada penkias sekundes atpalaiduokite. Šį veiksmą pakartokite bent penkis kartus iš eilės.

Pradėkite nuo trijų Kėgelio pratimų serijų 5-10 kartų per dieną. Kai tai bus lengva, palaipsniui galite didinti kiekvieną kartą atliekamų pakartojimų skaičių ir jų skaičių per dieną. Nuolat mankštindamosi galite pastebėti, kad jūsų makštis tampa tvirtesnė ir seksas tampa malonesnis.

Papildoma šių pratimų nauda yra ta, kad jie gali sumažinti šlapimo nelaikymo riziką. Neseniai atliktas tyrimas parodė, kad namuose atliekami Kėgelio pratimai padėjo esant dviejų skirtingų tipų šlapimo nelaikymui. Tyrėjai nustatė, kad tiems, kurie aštuonias savaites 10 kartų per dieną atliko po 10 Kėgelio pratimų serijų, buvo pastebimas žymus pagerėjimas.

Ar Kėgelio pratimai veikia?

Atsakymas – taip! Jei Kėgelio pratimus atliksite taisyklingai ir reguliariai, jie sustiprins dubens dugno raumenis ir sutvirtins makštį. Taip pat galite pastebėti, kad patiriate stipresnius orgazmus.

Viename tyrime buvo tiriamas Kėgelio pratimų poveikis po gimdymo. Tyrimo rezultatai parodė, kad aštuonias savaites atliekant dubens raumenų pratimus padidėjo seksualinis saviveiksmingumas (t. y. seksualinis pasitenkinimas, pasitikėjimas savimi ir t. t.) po gimdymo.

Kaip naudoti Vaginalinius

Įvaldę pagrindinius Kėgelio pratimus, savo pratimų rutiną galite papildyti įvairiais prietaisais, kad dar labiau sustiprintumėte dubens dugno raumenis. Tai gali padėti dar labiau sutvirtinti makštį. Populiariausios pagalbinės priemonės yra Vaginaliniai kamuoliukai ir Kėgelio svarmenys. Čia paaiškinsime, kaip juos tinkamai naudoti.

Kaip paruošti Kėgelio kamuoliukus ir svarmenis

Prieš įsidėdami Kėgelio svarmenis ar kamuoliukus, turėsite juos nuplauti šiltu vandeniu ir antibakteriniu muilu, tada įpilkite pakankamą kiekį lubrikanto. Geriausia naudoti vandens pagrindo lubrikantą. Jį taip pat lengviausia išvalyti ir ant drabužių neliks dėmių. Tik nuo jūsų priklauso, kokį Kėgelio treniruoklį norite išbandyti. Kai kurie yra specialiai sukurti pradedantiesiems.

Kaip įsidėti Kėgelio kamuoliukus ir svarmenis

Kai Kėgelio kamuoliukus arba svarmenis patepsite lubrikantu, turėsite atsigulti arba atsistoti patogioje padėtyje. Jei bandote tai daryti pirmą kartą, gali būti, kad Kėgelio kamuoliukus lengviau įsidėti gulint ant nugaros. Jei nusprendėte naudoti Kėgelio svarmenis, patogesnė gali būti stovima padėtis, viena koja atsistojus ant laiptelio ar kėdės.

Kaip naudoti Kėgelio kamuoliukus – Gulėdama ant nugaros lėtai ir tolygiai įkiškite pirmąjį Kėgelio kamuoliuką į makštį. Jei esate pradedančioji, naudokite Kėgelio kamuoliukus, kurie tarpusavyje sujungti virvele. Kai šis rutuliukas bus įkištas, nepamirškite į makštį įkišti ir virvelę tarp dviejų rutuliukų. Dabar galite įkišti antrąjį kamuoliuką. Jei yra nuimama virvelė, įsitikinkite, kad ši virvelė lieka už makšties ribų. Dabar, kai rutuliukai į makštį įkišti taip giliai, kaip jums patogu, įtempkite dubens dugno raumenis ir užsiimkite įprasta kasdiene veikla. Paprastai jie gali išbūti savo vietoje iki šešių valandų.