Kapų priežiūra visame pasaulyje

Būtų lengva suklysti, jei manytume, kad visa kapinių priežiūra – tai tik nuvykti į vietines kapines ir atlikti kapų priežiūros paslaugas. Taip gali būti daugumai palaidotų žmonių, bet ką daryti su tais, kurie palaidoti jūroje? Kas rūpinasi jų kapų priežiūra?

Viena iš pagrindinių teritorijų, kur ilsisi daugybė prarastų sielų, yra įplauka į Kolumbijos upę; čia įvykusių laivų katastrofų skaičius yra stulbinantis, o Long Bičo pusiasalyje esanti pakrantė net turi Ramiojo vandenyno kapinių pravardę. Nusivylimo kyšulys, esantis pietiniame pusiasalio gale, buvo pirmasis taškas, kuriame buvo pastatytas švyturys, siekiant apsaugoti vietinę laivybą. Ir tarsi norėdamas pabrėžti, kad švyturiui statyti reikiamą įrangą į tą vietą turėjo atgabenti laivas, kuris pakeliui nuskendo.

Kapai JAV

Dabar yra du švyturiai, nes į pietus plaukę laivai nespėjo laiku pastebėti švyturio ir išsigelbėti. Švyturiais diena iš dienos rūpinasi JAV pakrančių apsaugos tarnyba, o jei oras leidžia, galima leistis į ekskursijas po abu švyturius. Taip pat labai verta aplankyti Disappointment kyšulio valstybinį parką. Jame galėsite sužinoti viską apie du didžiuosius šios vietovės tyrinėtojus Klariką ir Liuisą, kurių vardu pavadintas vietovės informacijos centras. Jų 1804-1806 m. vykdytas vietovės tyrinėjimas išsamiai pažymėtas žemėlapiuose, kuriuos galėsite apžiūrėti.

Daugybė nardymo mokyklų iš viso pasaulio lankosi šioje vietovėje, ypač norėdami nardyti tarp per šimtmečius susikaupusių laivų nuolaužų. Nuo šių nuolaužų atsiveria nuostabus fonas ir jos pritraukia nuostabių žuvų, kurios dar labiau sustiprina atmosferą. Natūralu, kad kai kalbama apie šiuolaikines nuolaužas, žmonės jautriai reaguoja į su tuo susijusias problemas. Įsivaizduokite Antrojo pasaulinio karo laikus, kai jūroje buvo prarasti laivai su visomis rankomis. Per kelias minutes akimirksniu atsiranda kapavietė su galbūt šimtų sielų kūnais. Jei būtų sudužęs areoplanas ir likęs nepaliestas sausumoje, ar vyriausybė leistų žmonėms dar daugelį metų po to dėl pramogos apžiūrinėti nuolaužas? Abejoju. Tačiau kai kalbama apie kapą jūroje, būtent taip ir atsitinka.

Kai kurie sudužę laivai paskelbti oficialiomis jūrų kapinėmis, ir nors kapų priežiūros paslaugos nereikalingos, narams neleidžiama su jais plaukioti, kad būtų apsaugotas laivo vientisumas ir jame žuvusios sielos. Tai visiškai suprantama ir rodo deramą pagarbą nuskendusiems, taip pat ir jų šeimoms, likusioms po jų skendimo.

Taigi kitą kartą vaikštinėdami po vietines kapines pagalvokite apie visas kitas vietas, kuriose ilsisi žmonės. Pavyzdžiui, Everesto kalnuose, kur žmonės ilsisi ten, kur nukrito, masinėse karo kapavietėse ir pan.