Kaip veiksmingai prižiūrėti dantis!

Kai fotografuojatės, kaip ir dauguma žmonių, spėju, kad rodote plačią šypseną ir demonstruojate savo dantis visam pasauliui. Jūsų dantų būklė išduoda apie jus. Manau, kad sveiki dantys gali daug pasakyti apie žmogaus asmenybę ir siunčia signalą aplinkiniams. Žmonės, kurie nesistengia skirti laiko savo išvaizdai prižiūrėti ir tvarkyti, dažniausiai turi dėmėtus dantis ir jų burnos kvapas yra bjaurus. klausimas kaip tinkamai prižiureti dantis?

Ne veltui sakoma, kad tie žmonės, kurie rūpinasi, kad jų dantys būtų puikios būklės, yra tie, kuriems sekasi ir kurie kyla aukštyn savo pasirinktoje srityje. Asmeninės burnos ertmės priežiūros lygis skiriasi, tačiau iš esmės viskas susiveda į tai, kad kuo sveikesni jūsų dantys, tuo geresnė ir spindinti jūsų šypsena.

Be estetinės sveikų, gerai atrodančių dantų vertės, jie taip pat padeda žmogui tinkamai kramtyti maistą. Jei netinkamai kramtote maistą, jį sunku sukramtyti. Geri dantys taip pat leidžia žmogui aiškiai ir užtikrintai bendrauti.

Žmonės, kurių dantys prasti, paprastai būna drovūs ir neryžtingi kalbėti viešumoje ir, atrodo, jiems sunku veiksmingai bendrauti su kitais. Nors asmens dantų forma ir struktūra gali būti nulemta genetiškai, pasitelkus odontologo ar ortodonto žinias, paprastai galima pakeisti jų formą ir pataisyti kreivus, negražius dantis.

Sveikų dantų svarba

Labai svarbu, kad asmenys rūpintųsi savo dantimis, nes tai savo ruožtu užkerta kelią apnašų susidarymui. Apnašos – tai skaidri plėvelė, kuri prilimpa prie dantų paviršiaus. Galite manyti, kad prie dantų prilipusi skaidri plėvelė yra nekenksminga. Tačiau dar kartą pagalvosite, kai sužinosite, kad ši plėvelė yra labai lipni, todėl prie jos kaip bitės prie medaus prilimpa bakterijos.

Bakterijas taip pat traukia ant dantų prilipęs cukrus kaip kandis liepsna. Bakterijos, kurios lieka burnoje suvalgius saldumynų ar pyrago, skaido cukrų į rūgštį. Rūgštis yra kaltininkė, kuri ardo dantų emalį. Dėl to atsiranda ėduonis (skylės dantyse). Per didelis apnašų kiekis taip pat sukelia ligą, vadinamą gingivitu. Tai dantenų liga, dėl kurios dantenos parausta, skauda ir patinsta.

Pirmasis gingivito simptomas – kai pastebite, kad dantenos gausiai kraujuoja, net jei atliekate pagrindinį dantų valymą. Labai svarbu įsitikinti, kad praktikuojate asmeninę dantų priežiūrą, nes jei nesirūpinsite dantimis, galite susidurti su ėduonies atsiradimu ir turėsite susitaikyti su nesveikomis dantenomis. Nepamirškite, kad tokios būklės dantenos bus skausmingos ir atrodys negražiai.

Dėl netinkamos asmeninės dantų priežiūros gali atsirasti įkyrus dantų skausmas. Dėl prastos burnos higienos atsiradę dantų skausmai ir kiti burnos ertmės negalavimai neabejotinai trukdys valgyti ir apsunkins bendravimą su kitais žmonėmis.

Įsitikinkite, kad tinkamai valote dantis

Jei nerimaujate dėl burnoje esančių bakterijų, neturėtumėte! Iš tikrųjų galite kovoti su burnoje esančiomis bakterijomis naudodami du galingus sąjungininkus: dantų šepetėlį ir dantų pastą. Jei sugebėsite valyti dantis du kartus per dieną, susilpninsite dantų apnašas ir sustabdysite jų kaupimąsi. Užkirsdami kelią apnašoms, galite išvengti ėduonies ir kitų dantų bei burnos ertmės problemų.

Turėti ir palaikyti švaresnę šypseną nėra jums nepasiekiama. Tiesiog turite pasirūpinti, kad prisiimtumėte atsakomybę už savo asmeninę dantų priežiūrą, nors galbūt turite įtemptą karjerą ar gyvenimo būdą.