Lubrikantas

Ši tema tinklaraščiuose ir žurnaluose nėra dažnai nagrinėjama. Principai visiems aiškūs: nueikite į svetainę, pasirinkite tinkamą tepalą ir pateikite užsakymą. Ar kas nors tiria tepalų etiketes? Perskaitėme intymių gelių ir lubrikantų sudėtį ir esame pasirengę pasakyti jums tiesą.

Apklausos rodo, kad 65 % moterų ir 70 % vyrų bent kartą yra naudoję intymių santykių lubrikantą.

Lubrikantai pirmauja pagal pardavimus tarp intymių produktų. Šimtai prekės ženklų ir šimtai lubrikantų, skirtų visoms sekso rūšims, yra skirti tam, kad seksualinis artumas būtų malonesnis abiem partneriams ir padėtų išvengti skausmo lytinio akto metu.

Tačiau tepalai turi ir tamsiąją pusę, apie kurią gamintojai savo reklamose tikrai neužsimena. Tačiau vis tiek turėtume apie juos sužinoti, nes intymūs geliai ir kremai liečiasi su pačiomis jautriausiomis ir jautriausiomis mūsų kūno dalimis.

Vandens pagrindo tepalas

Sudėtis: silikonas.

Ypatingos savybės: pasižymi stipriomis tepimo savybėmis, toliau slysta, kol nuplaunamas.

Kaip naudoti: analinio sekso metu, su latekso ir poliuretano prezervatyvais ir žaislais.

Privalumai: tankus ir labai slidus, netoksiškas, hipoalerginis, tinka seksui vandenyje.

Trūkumai: deformuoja silikoninius gaminius, gadina patalynę, sunkiai nuplaunamas, ilgai suyra gamtoje.

Augalinės kilmės tepalas

Sudėtis: aliejai, vitaminai.

Ypatingos savybės: neturi pH, sudėtyje yra tik natūralių ingredientų ir yra visiškai saugus.

Kaip naudoti: vaginalinio, analinio ar oralinio sekso metu su poliuretano/silikono prezervatyvais ir neporėtos struktūros stiklo, metalo, plastiko žaislais.

Privalumai: 100 % natūralus, ilgas galiojimo laikas, gali būti naudojamas vandenyje, pasižymi puoselėjamuoju poveikiu, rūpinasi oda.

 

Trūkmai: negalima naudoti su latekso prezervatyvais ir žaislais, pagamintais iš akytų medžiagų, palieka žymių ant paklodžių, sunkiai nuplaunamas.

Hibridinis tepalas

Sudėtis: vanduo, aliejai, silikonai, tirštikliai ir geliuojančios medžiagos, drėgmę išlaikančios medžiagos, konservantai.

Ypatingos savybės: Panašus į vandens pagrindo lubrikantą, tačiau ilgiau išliekantis poveikis.

Kaip naudoti: tinka vaginaliniam ir analiniam seksui.

Privalumai: sujungia teigiamas visų rūšių tepalų savybes.

Neigiami aspektai: jame gali būti pavojingų sudedamųjų dalių, jį sunku nuplauti, gali atsirasti dėmių ant patalynės.

Be pirmiau minėtų tepalų, yra ir vadinamųjų buitinių tepalų. Tai gali būti bet kas – nuo seilių iki kūdikių kremo. Šis požiūris neturi nieko bendra su sveikatos sauga.

Rankų, veido ar intymios higienos kremuose, muiluose ir geliuose gali būti bet kokių sudedamųjų dalių, įskaitant kenksmingas makšties florai. Masažui tinka tokie losjonai kaip „Johnson’s Baby”. Seilių pH yra per aukštas ir jos blogai susimaišo su makšties flora.