sapnai yra aiškūs ir ryškūs

Jei jūsų sapnai yra aiškūs ir ryškūs:

Ką tai reiškia: galite pabusti. „Paprastai jaučiame, kad sapnas yra intensyvesnis, kai mūsų smegenys pradeda aktyviau suaktyvėti, kai artėja prie pabudimo“, – aiškina Barrettas. „Taigi gali būti, kad jūsų kūnas atsibunda, todėl sapnas įgauna tam tikrą aiškumą, ryškumą ir stiprias emocijas – ir yra aiškiai prisimenamas.

Tas pats pasakytina ir apie sapną, kuris jaučiasi toks intensyvus, kad pažadina: paprastai natūraliai pabunda jūsų smegenys, „o ne pats sapnas pažadina jus kaip priežastį“, – priduria ji.

Jei prisimenate savo sapnus:

Ką tai reiškia: pabudote sapne. „Reikia pabusti iš sapno, kad jį prisimintum“, – sako Barrettas, neatsižvelgiant į tai, ar tai natūralu, ar dėl kažko, kas sutrikdo jūsų miegą, pavyzdžiui, žadintuvas ar kažkas, kas jus pabudo. „Dėl tokių dalykų kaip triukšminga aplinka, kuri pažadina jus, greičiau prisimins sapnus, tačiau akivaizdu, kad jie taip pat sutrikdys miegą“, – sako Barrettas.

Net jei jaučiate, kad miegate nepertraukiamai, galite nustebti: „Miego laboratorijose matome, kad žmonės, kurie prisimena daug sapnų, patiria „mikro pabudimus“, kurie labai padeda prisiminti sapnus“, – sako Barrettas. „Jų smegenų bangos parodys pabudimo būseną iškart po REM periodo, bet jie neatsistoja, net neatsidaro akių ir nejuda.

Pastaruoju metu pandemija smarkiai paveikė miegą, sapnus ir prisiminimus. „Neaišku, kodėl, bet žmonės per krizes šiek tiek dažniau prisimena sapnus. Taip gali būti dėl to, kad mus pažadina nerimas – tai pamačiau, kai rinkau sapnus po rugsėjo 11-osios ir kitų nelaimių“, – sako Barrettas.

„Tačiau pandemija tikrai unikali, nes dauguma žmonių iš pradžių glaudėsi namuose, buvo atleisti iš darbo ir mokėsi namuose. Žmonės pranešė, kad jie daugiau miega ir prisimena daugiau sapnų. Ir tai dėl tų ilgesnių REM periodų miego pabaigoje.

Ir atvirkščiai, „neprisiminti sapnų nėra problema“, sako Barrettas, „nebent tai kyla dėl nuolatinio miego trūkumo, o tai jau savaime yra problema“.