Fratello penktadienis: 3 aklųjų laikrodžiai | „WatchTime“

Neseniai BBC svetainėje (čia) atrastas straipsnis atkreipė mano dėmesį į aklų žmonių laikrodžio vaizdavimą. Straipsnyje pavaizduotas laikrodis yra „Bradley Timepiece“, pavadintas parolimpinio aukso medalininko Brado Snyderio, pametusio regėjimą Afganistane, vardu.

Tiesą pasakius, kai pirmą kartą pamačiau laikrodžio nuotrauką (prieš spustelėdamas nuorodą į straipsnį), pamaniau, kad tai „dizaino“ laikrodis. Pasirodo, man nebuvo toli, nes jis buvo nominuotas Metų dizaino konkursui Londono dizaino muziejuje ir šiais metais laimėjo Vokietijos „Red Dot“ apdovanojimą.

Tačiau svarbiausia laikrodžio užduotis yra pasakyti laiką tiems, kurių regėjimas yra ribotas arba jų nėra. Tai man pradėjo galvoti apie kitas alternatyvas – tuos, kurie vis dar buvo rankiniai laikrodžiai – pasakyti laiką, kai žmogus neturi pakankamai matymo, kad galėtų naudoti įprastą laikrodį. Radau laikrodžius, kurių kristalas galėjo atsiversti, kad nešiotojas galėtų pajusti rankas, kad pasakytų laiką, tačiau tai buvo seniai. Taip pat žinau apie „Breitling Aerospace“ laikrodį, kuriame yra (skaitmeninis) minutinis kartotuvas, kurį galima naudoti tamsoje arba tada, kai jo naudotojo regėjimas yra ribotas arba jo nėra. Taip pat yra laikrodžių, kurie tiesiogine to žodžio prasme „pasakys“ laiką elektroniniu balsu. Ne per seniausiai ėjau pro kaimo, kuriame gyvenu, autobusų stotį ir pamačiau vyrą, kuris tikriausiai buvo 80-ies metų pabaigoje, nešinas naktinio laikrodžio laikrodžiu ir laikė jį labai arti savo akių, kad galėtų skaityti laiką. Tai man šiek tiek priminė 1980-ųjų ir 90-ųjų „Flavour Flav“ milžinišką triuką.

„Telltime“ pokalbių laikrodis
„Reizen Braille“ laikrodis

Trumpai paminėtas įžangoje, „Bradley“ yra lytėjimo laikrodis, kurį sukūrė ir pagamino EONE, naudodamas „Kickstarter“ (minios) finansavimui. Tai titaninis laikrodis (su nerūdijančio plieno korpusu), kuriame naudojamas Šveicarijos kvarco judesys. Šis laikrodis yra 40 mm skersmens ir 11,5 mm storio. Jis tiekiamas ant nerūdijančio plieno tinklinio apyrankės arba vieno iš kelių spalvingų audinių dirželių. Laikrodžio nešiotojas gali nuskaityti laiką jaEuramas dviejų kamuoliukų žiedų padėtį: vienas valandoms ir vienas minutėms. Valandos žymekliai pakelti, kad galėtumėte tiksliai pajusti, kur yra valandos ir minutės kamuoliukų žiedai. Tai nepaprastai protingas sprendimas ir nuostabus dizainas. (Pripažinkime; kai kurie šio sąrašo laikrodžiai yra siaubingi.) „Bradley“ galima įsigyti už 195 EUR.

„Bradley“ laikrodžiai

Dažniausiai laikrodžiai, leidžiantys „pajusti“ laiką, turi kristalą, kurį galima atidaryti, ir po tvirtų rankų pora, kurią galima švelniai paliesti, norint perskaityti laiką. Greita paieška internete išmokė, kad dauguma jų yra negraži. Aklumas ar silpnaregis nereiškia, kad nerūpi, kaip atrodo jo laikrodis. Tas pats pasakytina ir apie laikrodžius su balsu, kuris pasako laiką. Kai kurie iš jų atrodo kaip Michaelo Knighto laikrodis iš 1980-ųjų televizijos serialo „Knight Rider“. Jei atvirai, atrodo, kad EONE savo nišą rinkoje užpildė aklųjų laikrodžiais. Iš to, ką supratau, kai kurie žmonės, turintys nepastebimą regėjimą, užsisakė šį laikrodį vien todėl, kad jis atrodo gražiai ir suteikia galimybę subtiliai perskaityti laiką, nebūdamas nemandagus, būdamas nuobodžioje susitikime ar panašioje situacijoje.

Bradley stebi

„Bradley“ laikrodžiai leidžia dėvėtojui „skaityti“ laiką pirštais.

„Aerospace by Breitling“ taip pat yra gera alternatyva, pasižyminti minučių pakartotuvo funkcionalumu. Tiesą sakant, bet kuris minutinis kartotuvas atliktų triuką. Tačiau nepamirškite, kad aplinkybės ne visada yra idealios klausytis garso. Ką daryti, jei esate perpildytoje viešoje vietoje? Arba triukšmingas traukinys? Savo tinklaraštyje „Fratellowatches.com“ turėjome profesoriaus dr. Jano Adriaanse’o iš Leideno universiteto Nyderlanduose diskusiją apie išmaniųjų laikrodžių rinką (spustelėkite čia). Jis pasakoja, kad išmanusis laikrodis yra didelė galimybė Šveicarijos gamintojams ir rašo: „Išmanieji laikrodžiai yra tam, kad pagerintų mūsų gyvenimą. Jie yra čia, kad pamatuotų mūsų gerovę. Tiesą sakant, jie yra tam, kad pratęstų ir išgelbėtų mūsų gyvybes. Jie čia norėdami stebėti mūsų širdies ritmą, kraujospūdį ir aptikti kitas galimas grėsmes sveikatai. „

Nesvarbu, ar sutinkate su juo, ar ne, galiu įsivaizduoti:

– Išmanusis laikrodis, kuris taip pat naudojamas akliesiems (ir galbūt palaiko kitų tipų neįgaliuosius)

– Šveicarijos laikrodininkų sukurtas aklųjų laikrodis, kurio kokybė ir estetika yra tokia pati kaip jų tradicinių laikrodžių;

Dviejų aukščiau išvardytų funkcijų derinys, kuris tikriausiai sukels įdomų laikrodį akliesiems, bet ir žmonėms, reikalaujantiems daugiau laikrodžio funkcionalumo, nereikalaujant nuolaidos kokybės ir dizaino atžvilgiu. Ką tu manai? Prašome pasidalinti!

Šis straipsnis iš pradžių buvo paskelbtas 2015 m. Sausio 12 d. Ir buvo atnaujintas.

vyriški laikrodžiai