„Dive Watch“ trečiadienis: „Private-Label“ nardymo laikrodžiai nėra tokie nauji, kaip manote „WatchTime“

Atrodo, kad nardymo laikrodžių kategorija per pastaruosius kelerius metus įkvėpė daugiau „mikro prekės ženklų“ ir „butikų prekės ženklų“ pradėti laikrodžių verslą nei bet kuri kita laikrodžių kategorija pramonėje. Žinoma, nors kai kurie iš šių naujai įsteigtų įmonių bandė sukurti savo „tobulo nardytojo“ idealą, daugelis kitų remiasi jau baigtais, taip vadinamais „privačios prekės ženklo“ laikrodžiais, kurie yra daugiau ar mažiau laikrodžiai. pagamintas išorės tiekėjo ir tiesiog aprūpintas paties prekės ženklo logotipu, kartu su nurodytomis ciferblato spalvomis, judesiais ir dirželio versijomis, užsakytomis iš tikrojo gamintojo. Šis procesas smarkiai sumažina investicijų į mokslinius tyrimus ir plėtrą poreikį ir vis tiek užtikrina, kad klientas gautų tinkamą laikrodį (sprendimas, kurį galima kritikuoti ar įvertinti, atsižvelgiant į jūsų požiūrį).

Dabar, dėka interneto ir jo atnešto skaidrumo, dauguma nardymo laikrodžių entuziastų šiandien gali lengvai pastebėti pagrindinius laikrodžių modelius, kai kurie iš jų vertinami kaip 2 000 metrų nardymo laikrodžiai, todėl atsirado daugiau individualiai suprojektuotų (bet vis tiek) ne savo gamybos), nebrangūs nardymo laikrodžiai. Tačiau privataus ženklinimo idėja laikrodžių pramonei nėra nei nauja, nei išskirtinė, ir jos taikymas nardymo laikrodžiams tikrai nėra naujausias reiškinys.

Jenny Caribbean nardymo laikrodis

Vienas garsiausių ankstyvo privataus ženklinimo pavyzdžių atkeliauja iš laikrodžių prekės ženklo „Jenny“, ypač Karibų jūros regiono modelio (nuoroda 701, aukščiau) su išskirtiniu monokokiniu dėklu, pristatytu 1963–1964 m. Kaip vienas iš pirmųjų 1000 metrų nardymo laikrodžiai. „Jenny Caribbeans“ ir jų įpėdiniai buvo parduodami ne tik su originaliu „Jenny“ prekės ženklu, bet ir daugybe kitų laikrodžių prekių ženklų, įskaitant „Philip Watch“, „Uno“, „Montresor“, „Dugena“, „Milus“, „Heuralp“, „Haste de Luxe“, „Perona“, „Eisenhardt“, „Jaques Monnat“, „Jaquet“. „Droz“, „Ollech & Wajs“, „Aquadive“, „Phigied“, „Fortis“ ir „Balzer“ (ir tikriausiai „Portex“, „Thermidor“, „Tavernier“, „Mondaine“, „Surtec“, „Datzward“, „Heuer“, „Maty“, „Moviga“ ir „Technos“).

Kalbant apie Jaquetą Drozą, buvęs kooperatyvas (dabar prabangus prekės ženklas, priklausantis „Swatch Group“) tuo metu buvo gyvybiškai svarbus bazinių modelių tiekėjas visai pramonei: pavyzdžiui, 1966 m. Bazelio laikrodžių mugėje, kai kurie iš jų neria laikrodžius, kurie bėgant metams tapo žinomi skirtingais prekės ženklais. Laikrodžių kompanijos, „ieškodamos tobulo laiko po vandeniu“, galėjo rinktis iš ne mažiau kaip 14 standartinių modelių su išoriniais arba vidiniais besisukančiais rėmeliais, monokokų dėklais, prisuktais atlošais ir kt.

Šiek tiek kitoks privataus prekės ženklo nardymo laikrodžio pavyzdys buvo pateiktas iš italų prekės ženklo „Squale“: tie modeliai (pavyzdys žemiau) dažnai buvo parduodami kartu su prekės ženklu, o ne visiškai pakeitus „Squale“ logotipą.

„Squale Dive Watch Family“

Taigi, nors aš asmeniškai pirmenybę teikiu nardymo laikrodžiams, kurie yra išskirtiniai vienam prekės ženklui, privataus ženklinimo idėja – nors dažnai tai reiškia laikrodį, pagamintą Kinijoje, o ne Šveicarijoje (kurį, kaip bebūtų ironiška, kadaise pasirinko panašūs) IWC įkūrėja Florentine Ariosto Jones dėl nebrangių gamybos privalumų)-yra bent jau tokio amžiaus, kaip pirmasis 1000 metrų nardymo laikrodis. Ir be jo kai kurie geidžiamiausi senoviniai nardymo laikrodžiai niekada nebūtų pagaminti. Kas žino? Galbūt būsimos kolekcionierių kartos gali medžioti laikrodį, pagamintą Šenzeno mieste, o ne Jaquetą Drozą.

Nepaisant viso to, reikia atkreipti dėmesį į du įdomius dalykus: prieš keletą metų „Squale“ grįžo į savo buvusią šlovę ir net 2012–2013 m. Grįžo „Jenny Caribbean“ laikrodis, tačiau šį kartą jis turi tik vieną logotipą. Praneškite mums, ką manote apie privačių prekės ženklų nardymo laikrodžius ir apskritai apie privataus ženklinimo laikrodžių praktiką. Daugiau mano minčių apie šią kategoriją rasite apsilankę www.diveintowatches.com.

vyriški laikrodžiai