Kas yra Pre workout papildai?

Kaip matyti iš pavadinimo, pre workout papildai, prieš eidami į sporto salę, vartojate prieštrenerinius papildus, kad padidintumėte savo darbingumą, ypač energijos lygį. Paprastai prieš treniruotes vartojamuose papilduose yra daug kofeino, kad galėtumėte ilgiau treniruotis. Tačiau iš tikrųjų šie papildai turi daug daugiau nei kofeino.

Žinoma, pagrindinė priežastis, dėl kurios daugelis žmonių juos vartoja, yra ta, kad nesijaustų kaip zombiai, tačiau prieš treniruotes vartojami preparatai gali duoti daug daugiau naudos, pavyzdžiui, geresnį pumpavimą, didesnę jėgą ir, kai kuriais atvejais, geresnį hormonų išsiskyrimą. Tai pasiekiama dėl daugelio į papildą dedamų ingredientų (apie juos plačiau toliau).

Nors dauguma prieš treniruotes būna miltelių pavidalo ir maišomi su vandeniu – nebent esate vienas iš tų, kurie vartoja sausą mišinį, – jie taip pat gali būti kapsulėse, guminukuose ir daugelyje kitų rūšių. Skiriasi ne tik pateikimo būdas, bet ir sudedamosios dalys. Kai kuriose prieš treniruotes nėra kofeino. Kitose yra beveik visa rekomenduojama paros dozė šio stimuliatoriaus.

Tiesą sakant, vieno 2019 m. atlikto tyrimo metu nustatyta, kad pusė ingredientų, esančių 100 populiariausių prekyboje esančių prieš treniruotes, buvo „patentuotų mišinių” dalis, o tai reiškia, kad įmonės neatskleidžia, kiek tam tikro junginio jos deda į preparatą.  Taigi, jei radote prieš treniruotę, kurios sudedamosios dalys aiškiai išvardytos, toliau norėsite įsitikinti, kad jų yra pakankamai.

Tačiau kokios yra svarbiausios sudedamosios dalys ir kiek kiekvienos iš jų turėtų būti prieš treniruotę? Aptarkime tai.

ką rinktis?

Kaip ir kitų papildų atveju, norėsite įsitikinti, kad prieš treniruotę vartojamas papildas yra sukurtas atsižvelgiant į jūsų konkrečius poreikius ir pageidavimus. Todėl reikėtų atkreipti dėmesį į penkias pagrindines sudedamąsias dalis: kofeiną, beta alaniną, šakotos grandinės aminorūgštis, kreatiną ir nitratus.

Kiekviena iš šių sudedamųjų dalių atlieka svarbų vaidmenį ruošiant jus treniruotei – bent viena iš jų suteikia jums energijos, didina jėgą, gerina kraujotaką arba palengvina kitą reakciją, kuri padės jums tapti stipresniems arba padės auginti didesnę raumenų masę.

Šiame skyriuje apžvelgsime penkių dažniausiai prieš treniruotę naudojamų sudedamųjų dalių naudą ir tai, kiek idealiu atveju jų turėtų būti jūsų prieš treniruotę.

Žinoma, kai kuriose prieš treniruotes gali būti neįprastų ingredientų, pavyzdžiui, elnio ragų aksomo ir liūto žvynų, ir nors kai kurie iš jų turi realios naudos sveikatai, kol kas laikysimės penkių pagrindinių ingredientų.

Kofeinas

Nors ne kiekviename prieš treniruotę vartojamame maisto papildo sudėtyje yra kofeino, dauguma žmonių ieško būtent jo, kad prieš įžengdami į geležies rojų gautų papildomą sukrėtimą. Ir tai tikriausiai yra vienas iš čia esančių ingredientų, su kuriuo esate geriausiai susipažinę.

Kofeinas yra stimuliatorius, t. y. jis pagreitina centrinę nervų sistemą. Tikriausiai taip pat girdėjote, kad bent vienas žmogus jį pavadino narkotiku, ir tai yra teisinga. Stimuliatoriai, nesvarbu, ar tai būtų kofeinas, ar nikotinas, laikomi narkotikais būtent dėl poveikio jūsų centrinei nervų sistemai. Tačiau nesijaudinkite, dėl prieš treniruotę ar puodelį kavos narkotikų testo neišlaikysite.

Beta alaninas

Beta-alaninas yra nepagrindinė aminorūgštis, arba aminorūgštis, kurios pakankamą kiekį organizmas gamina natūraliai, todėl jos nereikia gauti su maistu, kitaip nei nepagrindinių aminorūgščių. Tačiau yra daugybė priežasčių, dėl kurių sportininkai gali norėti papildomo beta-alanino kiekio savo organizme.