„Moser“ perdarymas: nauji savininkai atgaivina H. Moser & Cie. Laikrodžių prekės ženklas | „WatchTime“

Efektyvindami gamybą ir sutelkdami dėmesį į pelningumą, nauji „Schaffhausen“ kompanijos „H. Moser & Cie.“ Savininkai tikisi suteikti prekės ženklui antrą šansą. Šioje funkcijoje mes tiriame, kaip atsirado naujasis „Moser“.

2012 m. Spalio mėn. Jis atrodė kaip H. Moser & Cie užuolaidos. 2005 metais su dideliu triukšmu pradėtas gaminti prekės ženklas greitai tapo laikrodžių kolekcionierių numylėtiniu dėl originalių ir novatoriškų laikrodžių. Įsikūręs Šveicarijos mieste Neuhausen, šalia Schaffhausen ir netoli nuo sienos su Vokietija, prekės ženklas pavadintas XIX a. Laikrodžių verslininko ir pramonininko Heinricho Moserio vardu. Jį atgaivino grupė investuotojų, įskaitant Jürgeną Lange, inžinierių, sukūrusį IWC prekės ženklo judėjimą, įsikūrusį Schaffhausen, ir Roger Nicholas Balsiger, prekės ženklo garbės pirmininką, kuris yra Heinricho Moserio anūkas.

Heinrichas Moseris įkūrė H. Moser & Cie.

Heinrichas Moseris įkūrė H. Moser & Cie.

Tačiau netrukus Moseris pateko į bėdą. Jo laikrodžių gamyba pasirodė nepaprastai brangi. Jų judesiai buvo labai sudėtingi ir sunkiai reguliuojami. Kai kurie komponentai reikalavo valandų rankų darbo ir buvo pagaminti be reikalo griežtų leistinų nuokrypių. Laikrodžiai sujaudino kolekcininkus ir prekės ženklas netrukus turėjo ilgą užsakymų sąrašą, tačiau pristatymas vėlavo. Kai kurie klientai laukė metų ar daugiau savo „Mosers“. Galiausiai paklausa išnyko, o Moserio reputacija pablogėjo. Problemos tęsėsi: buvo atšaukti tam tikri laikrodžiai; visų jų kainos buvo per mažos, kad būtų pelningos. Jaudulys, kuris 2000-ųjų viduryje sutiko savo pirmuosius laikrodžius, buvo visiškai išdžiūvęs. Taigi, taip pat turėjo savo finansus. Iki 2012 m. Prekės ženklui reikėjo naujų investuotojų ir naujo plano, kitaip jis turės uždaryti savo gamyklą.

Georges-Henri Meylan yra „MELB Holding“ pirmininkas.

Georges-Henri Meylan yra „MELB Holding“ pirmininkas.

Į pagalbą atėjo šveicarų laikrodžių veteranas Georgesas-Henri Meylanas, ilgametis Audemarso Pigueto generalinis direktorius. Jis buvo išėjęs iš AP 2008 m., Tačiau išėjimas į pensiją nebuvo jo arbatos puodelis, ir jis sukūrė šeimai priklausančią kontroliuojančiąją bendrovę „MELB Holding“-akronimą „Meylan Edouard Léonore Bertrand“, jo trijų vaikų vardus. Meylanas subūrė ekspertus ir partnerius iš savo karjeros laikrodžių pasaulyje, įskaitant Billą Muirheadą, buvusį „Breguet“ finansų direktorių, kuris dabar eina MELB generalinio direktoriaus pareigas. 2012 m. Spalio mėn. „MELB Holding“ kartu su savo dukterine bendrove „balansinių spyruoklių gamintoja“ „Precision Engineering“ įsigijo „Moser“. Moseris gavo naują gyvenimo nuomos sutartį. MELB tikslas – įsigyti finansiškai neramių laikrodžių prekės ženklų ir juos atgaivinti. Anksčiau 2012 m. Ji pirmą kartą įsigijo „Hautlence“-mažą, aukščiausios klasės prekės ženklą, įsikūrusį La Chaux-de-Fonds. Tais metais „Moser“ investuotojai paprašė Meylano patikrinti savo įmonę ir išsiaiškinti, kaip ją būtų galima pakeisti. Matydamas prekės ženklo potencialą, Meylanas nusprendė jį įsigyti. 2013 m. Balandžio mėn. MELB generaliniu direktoriumi paskyrė Georges-Henri sūnų Edouardą Meylaną. Jaunesnysis Meylanas buvo apmokytas kaip inžinierius ir yra vienas iš „Celsius X VI II“, kuris gamina mobiliuosius telefonus su įmontuotais mechaniniais laikrodžio judesiais, įkūrėjų. (Jo brolis Bertrandas Meylanas vadovauja MELB Asia, grupės platinimo įmonei Didžiojoje Kinijoje.)

Edouardas Meylanas, „H. Moser & Cie“ generalinis direktorius.

Edouardas Meylanas, „H. Moser & Cie“ generalinis direktorius.

Iššūkiai, su kuriais MELB susiduria su „Moser“: kaip įmonė gali ir toliau gaminti laikrodžius, kurie sužavėjo kolekcininkus, bet geriau ir neprarasdami pinigų? Gruodį „WatchTime“ aplankė „Moser“ būstinę Neuhausene, norėdama sužinoti apie Meylanso planus.

„Moser“ būstinė yra Neuhausen, į pietus nuo Schaffhausen.

„Moser“ būstinė yra Neuhausen, į pietus nuo Schaffhausen.

Šie planai prasidėjo nuo to, kad buvo sumažintos „Moser“ gamybos sąnaudos. Edouardas Meylanas ir jo komanda išnagrinėjo kolekcijos judėjimą, ieškodami būdų, kaip pagerinti gamybos procesą. Jie padidino kai kurių komponentų leistinus nuokrypius, kai tai neturėjo įtakos judesio veikimui, ir pakeitė kitų konstrukciją, kad juos būtų lengviau apdirbti ir jiems nereikėtų įrankių. Meylanui efektyvumo didinimas dažnai buvo susijęs su smulkių detalių, pavyzdžiui, tam tikro judesio metu naudojamų skirtingų varžtų, skaičiavimu. „Šiandien savo paprasčiausiam judesiui naudojame apie 14 skirtingų tipų varžtų, – sako jis, – tačiau„ Baselworld “pristatome naują jo versiją, kurią sudaro tik du skirtingi tipai. Laikas, kurį sutaupo laikrodžių gamintojas, kai turi tik dvi dėžutes varžtų, iš kurių bus galima rinktis, tikrai padidės, nes bendrovė didina savo gamybą, sako Meylanas. Šiuo metu „Moser“ gamina apie 1000 laikrodžių per metus ir iki 2017 m. Ketina pasiekti 3000. Kitas būdas, kuriuo „Moser“ planuoja sumažinti išlaidas, yra sumažinti kai kurias ambicingiausias naujoves. Kelerius metus prekės ženklas naudojo savo patentuotus „Straumann“ dvigubus plaukų šaltinius. (Jie pavadinti Reinhardo Straumanno, „Nivarox“ lydinio išradėjo, vardu. Jo anūkas Thomas Straumannas yra mažumos investuotojas į Moserį.) Dviguboje „Straumann“ plaukų spyruoklėje pabėgimas sukrauna dvi identiškas spyruokles, suvyniotas priešingomis kryptimis, kad jų neatitikimai būtų pašalinti tarpusavyje, numatant vidinį reguliavimą, kuris nepanašus į turbilono. „Moser“ 2009 metais pristatė dvigubą plaukų spyruoklę modeliu, pavadinimu „Henry“, o vėliau pagamino kelių kitų laikrodžių dvigubo plauko versijas. Tačiau spyruoklių statymas ir reguliavimas yra nepaprastai brangus; jų pagaminimas kainuoja maždaug tiek pat, kiek turbillonas, sako Meylanas, ir turi būti atitinkamai įkainotas. „Moser“ nutraukė „Henry“ modelį ir dvigubą plaukų spyruoklę naudos tik specialiems gabalėliams.

Panašiai prekės ženklas mažina naudojimąsi keičiamomis durimis, kurios buvo labai bauginančios, kai 2005 m. „Moser“ jį pristatė. Atskira plokštė, skirta pabėgimui, pritvirtinta prie pagrindinės plokštės varžtais ir ją galima lengvai nuimti ir pakeisti. Pakeičiamas eskafas buvo skirtas palengvinti aptarnavimą po pardavimo, tačiau tai sulėtino gamybą ir padidino išlaidas (judėjimas su vienu iš šių pabėgių kainuoja 10 kartų daugiau nei standartinis ETA kalibras). Šiuo metu prekės ženklas sumažino savo naudojimą aukštesnės klasės laikrodžiams. Meylanas sako, kad gamybos metodų analizės ir supaprastinimo procesas vis dar vyksta. „Galų gale mes sulauksime judesių, leidžiančių sukurti tinkamas ribas, kurių mums reikia norint išgyventi“.

„Precision Engineering“ tiekia plaukų spyruokles savo dukterinei bendrovei „H. Moser & Cie.“.

„Precision Engineering“ tiekia plaukų spyruokles savo dukterinei bendrovei „H. Moser & Cie.“.

Tuo pačiu metu Meylanas ištyrė kitą pelningumo lygties pusę: kainas. Jie tiesiog nebuvo pakankamai aukšti, atsižvelgiant į labai ribotą prekės ženklo gamybą ir dideles išlaidas. Jis juos pakėlė 15–20 proc. Dabar jie svyruoja nuo 18 300 EUR iki 78 000 EUR, o specialūs leidimai – apie 120 000 EUR. Esant aukštesnėms kainoms, mažesnėms gamybos sąnaudoms ir padidėjusiai gamybai, „Moser“ ketina pasiekti pelną iki 2016 m. „Moser“ taip pat padidino savo produkcijos kiekį namuose. Iki praėjusių metų dalis jo buvo pagaminta gamykloje Šramberge, Vokietijoje. Ten atliktos operacijos dabar perkeltos į Neuhauseno objektą. Meylanas sako, kad MELB vieną dieną gali įsigyti kitų gamyklų, kad pagamintų krumpliaračius ir kitus komponentus, kurie šiuo metu nėra pagaminti namuose. Neuhausen objekte taip pat yra tiksliosios inžinerijos. „Precision“, kurios generalinis direktorius atsiskaito Edouardui Meylanui, gamina apie 50 000 asortimentų per metus, tiekdama ne tik „Moser“ ir „Hautlence“, bet ir daugybę kitų prekių ženklų-nuo didelių įmonių, norinčių alternatyvos „Swatch Group“ „Nivarox“, iki mažų nepriklausomų įmonių, tokių kaip Kari Voutilainen . Dėl daugybės „Meylans“ laikrodžių pramonės kontaktų MELB padėjo „Precision“ išplėsti savo klientų tinklą.

„Moser“ amžinasis 1

„Moser“ pradėjo pertvarkyti gamybos procesą, sutelkdama dėmesį į geriausiai žinomus modelius. Tarp jų – „Perpetual 1“ – laikrodis, kuris „Moser“ įtraukė į laikrodžių žinovo žemėlapį, kai jis buvo pristatytas 2005 m., Ir yra populiariausias prekės ženklo modelis. Meylanas sako, kad bendrovė rado 70 būdų, kaip pagerinti judėjimo gamybos procesą. „Perpetual 1“ laikrodininkui surinkti prireikė 90 valandų. Dabar tai trunka tik nuo 25 iki 35 valandų.

„Perpetual 1“ gale galite pamatyti „keliamųjų metų žvaigždę."

„Perpetual 1“ gale galite pamatyti „keliamųjų metų žvaigždę“.

Sukurtas bendradarbiaujant su nepriklausomu laikrodžių gamintoju Andreasu Strehleriu, „Perpetual 1“ sukėlė šurmulį tarp kolekcininkų dėl savo techninių naujovių, todėl buvo sukurtas itin paprastas, lengvai skaitomas ir nustatomas kalendoriaus ekranas. Laikrodis turi didelę datą 3 valandą, o galios rezervinis ekranas-9. Jo ryškiausia rinkimo funkcija yra labai trumpa rodyklės formos ranka, sumontuota centre. Ši ranka nurodo mėnesį, nurodydama lygiavertį valandos indeksą (gegužės 5 d., Rugsėjo 9 val. Ir pan.). Prekės ženklas teigia, kad tai yra pirmasis laikrodis, kuriame naudojamas toks mėnesio ekranas. Laikrodį galima nustatyti pasukant karūną į priekį arba atgal, nepažeidžiant judesio. Keliamųjų metų nustatymas valdomas įleidžiamu mygtuku 9 val., O jūs galite pasakyti, kur jis yra ketverių metų cikle, per „keliamųjų metų žvaigždę“, matomą per dėklą. Kitas pastebimas bruožas yra vadinamasis „blykstės“ kalendorius, kurį „Moser“ taip pat naudoja savo „Monard Big Date“ laikrodyje.

Po ratuku yra du sluoksniuoti kalendoriaus diskai. Apatinis rodo skaičius nuo 16 iki 31; viršuje rodomas nuo 1 iki 15, taip pat yra langas, per kurį galite pamatyti skaičių iš apatinio disko. Sluoksniuodamas šiuos diskus ir valdydamas, kaip ekranas persijungia tarp viršutinių ir apatinių diskų, laikrodis gali iš karto perjungti vidurnaktį tarp datų ir niekada nereikės rodyti 29, 30 ar 31 per mėnesį. tų datų nėra. Laikrodis turi septynių iki dešimties dienų galios rezervą dėl dvigubo vamzdžio pagrindinės spyruoklės. „Perpetual 1“ yra balto arba rožinio aukso arba platinos dėkle; visi yra 40,8 mm skersmens ir 11,05 mm storio. Tai kainuoja 60 000 EUR aukso ir 78 000 EUR platinos.

Monardo kalendoriaus diskas

„Perpetual 1“ ir „Monard Big Date“ naudoja „flash“ kalendorių, sudarytą iš dviejų sluoksnių diskų.

Pernai Meylanas taip pat sutelkė dėmesį į „Nomad Dual Time“ (36 500 EUR), dviejų laiko juostų automato, tobulinimą. Tai buvo vienintelis visiškai naujas „Moser“ modelis „Baselworld“ 2013 m.: Meylano komanda nusprendė pertvarkyti automatinį judėjimą dabar nebeveikiančiame „Meridian“ laikrodyje ir naudoti jį „Nomad“. Kai kurie pakeitimai matomi ratuke: 12/24 valandų indikatorius, kurį buvo lengva supainioti su didele data, dabar buvo pakeistas namų laiko juostos am/pm rodikliu, rodančiu baltą spalį prieš pietus ir juodą nuo vidurdienio iki vidurnakčio. „Nomad“ naudoja spustelėjimo sistemą, skirtą apvijai, …

vyriški laikrodžiai