laikrodis

Vyriški laikrodžiai kaip pasirinkti laikrodį ?

Praėjusią savaitę kalbėjomės apie istoriją ir tai, kodėl vyras vis dar turėtų apsvarstyti galimybę juos dėvėti ir šiandien.

Jei pats norėjote tapti vyriško laikrodžio nešiotoju ar jau esate, bet beveik nieko nežinote apie laikrodį, kurį apklijuojate ant riešo, šis straipsnis skirtas jums. Pradedant svarstyti įvairių tipų mechanizmų privalumus ir trūkumus, baigiant dokumentų rinkiniais apie įvairių stilių vyriškus laikrodžius, apžvelgsime pagrindus visko, ką visada norėjote žinoti apie šio klasikinio aksesuaro pasirinkimą ir dėvėjimą.

Žemiau rasite svarbiausią vyriškų rankinių laikrodžių vadovą – visa svarbiausia informacija vienoje vietoje, siūloma prieinamu, lengvai suprantamu būdu.

Kokie geriausi vyrški laikrodžiai

Kai pradedate susipažinti su laikrodžiais, vienas žodis, kuris daug iškils, yra „judėjimas“. Judėjimas apima ne tik laikrodžio rankų šlavimą aplink jo veidą, bet ir tai, kaip vidiniai mechanizmai sukelia tokį efektą. Laikrodžio judėjimas yra esminis jo veikimo principas ir laiko laikas – laikykite jį laikrodžio „širdimi“.

Laikrodžių judesiai yra trijų tipų: mechaniniai, automatiniai ir kvarciniai. Žemiau paaiškiname skirtumus tarp jų ir jų pliusų bei minusų.

Mechaninis laikrodis

 

Mechaninis laikrodis turi rankiniu būdu suvyniotą pagrindinio spyruoklės judesį – suvyniotą metalinę vielą. Kai pagrindinė spyruoklė suvyniota, ji lėtai ir tolygiai atsiskleidžia, todėl antroji ranka sklandžiai, šluojančiu judesiu juda aplink laikrodžio veidą. Dauguma pagrindinių spyruoklių yra apie 9-13 colių ilgio. Kuo ilgesnė pagrindinė spyruoklė, tuo ilgesnis jūsų mechaninio laikrodžio energijos rezervas ir tuo ilgiau galite pereiti tarp apvijų.

Ne visi mechaniniai judesiai yra sukurti vienodi. Dėmesys detalėms ir meistriškumui, kuris įeina į laikrodį, nulems jo sklandumą ir tikslumą.

Daugeliui entuziastų, mechaninių laikrodžių atstovauti Crème de la Crème laikrodžiai dėl jų tradicinio kilmės ir sudėtingą darbą ir inžinerijos, kad turi eiti į juos sukurti. Šiems entuziastams mechaninio laikrodžio turėjimas yra ne tik laiko pasakojimas, bet ir būdas išreikšti savo dėkingumą istorijai, tobulinimui ir meistriškumui.

Mechaninių laikrodžių pliusai:

 • Nereikia akumuliatoriaus. Kadangi mechaninį laikrodį maitina rankomis suvyniotas pagrindinis spyruoklė, niekada nereikės eiti pas juvelyrą pakeisti baterijos. Kai laikrodis nustoja tiksėti, tiesiog jį susukite.
 • Sklandus rankos judesys. Kai kuriems žmonėms sklandus šlavimo judesys iš kitos pusės yra estetiškesnis nei kvarcinių laikrodžių „erkių varnelė“. Jei tai jums svarbu, eikite su mechaniniu laikrodžiu.
 • Charakteris. Inžinerija ir darbas, susijęs su mechaniniu laikrodžiu, gniaužia kvapą. Laikrodžio viduje yra nedideli krumpliaračiai ir spyruoklės, kurie kartu duoda jums laiko. Aišku, niekas paprastai to nemato, bet tai yra žavesio dalis; laikrodininkas valandų valandas tobulino mechanizmą, kuris buvo paslėptas nuo akies. Jei vertinate meistriškumą, apsvarstykite galimybę savo kolekciją papildyti mechaniniu judesio laikrodžiu.
 • Taktiškas. Kai kuriems mechaninio laikrodžio kreipimasis yra tas, kad savininkas turi jį susukti ranka, kad jis veiktų. Yra kažkas apie laikrodžio vyniojimo ritualą dienos pabaigoje, kuris labiau sieja jus su laiku. Taip pat reikia pasakyti, kad reikia reguliariai prižiūrėti vieną iš savo daiktų, kad jis būtų „gyvas“ ir pažymėtas.

Mechaninių laikrodžių trūkumai:

 • Reikia reguliaraus vyniojimo. Nors dauguma mechaninių laikrodžių pagrindinių spyruoklių gali praleisti dvi dienas be apvijų, rekomenduojama ją susukti vieną kartą per dieną. Kaip minėta pirmiau, kai kuriems žmonėms tai patinka, tačiau kitiems tai kelia nemalonumų.
 • Jautrus aplinkai. Kadangi mechaninis laikrodis laiko laiką dėl sudėtingų spyruoklių ir pavarų, jo judėjimas gali būti labai jautrus aplinkai. Drėgmė, dulkės, smūgiai ir magnetai yra keturi mechaninio laikrodžio apokalipsės raiteliai. Laimei, dauguma šiuolaikinių veislių buvo sukurtos taip, kad atlaikytų šiuos elementus, tačiau vis tiek reikėtų būti atsargiems. Jei esate aplinkoje, kurioje dažnai kontaktuojate su drėgme, nešvarumais, magnetais ir (arba) dideliais nelygumais (pvz., Kaldami ar skaldydami medieną), pasirinkite kvarcinį laikrodį kasdieniam dėvėjimui ir išsaugokite mechaninį laikrodį dreseriams.
 • Ne taip tiksliai. Gerai sukonstruotas mechaninis laikrodis gali išlaikyti laiką iki 99,999% tikslumo (tai yra apie +/- 1 sekundė per dieną), tačiau su amžiumi ir naudojimu šis tikslumas pradeda mažėti. Kad išlaikytumėte tikslumą, kas 5–10 metų turėsite paimti savo mechaninį laikrodį į juvelyrą. Be to, ne visi mechaniniai laikrodžiai yra sukurti vienodai; kai kurie yra tikslesni nei kiti. Galiausiai, kaip minėta pirmiau, aplinkos veiksniai gali pabloginti mechaninio laikrodžio tikslumą. Jei jūsų prioritetas yra griežtai tikslus laiko nustatymas, tuomet norėsite pasirinkti kvarcinį laikrodį.
 • Brangu. Visas tas meistriškumas ir tikslioji inžinerija, kuri eina į mechaninį laikrodį, jums kainuos papildomai. Nors yra gerų mechaninių laikrodžių, kurių diapazonas yra mažesnis nei 500 USD, dauguma jų yra daugiau – dažnai gana daug.

Automatinis

Automatiniai laikrodžiai yra beveik tokie patys kaip mechaniniai – jie yra varomi pagrindinės spyruoklės ir naudoja sudėtingas pavaras, kad judėtų laikrodžio rankose, tačiau jie nereikalauja, kad vartotojas rankiniu būdu vyniotų laikrodį, kad jis tiktų. Vietoj to, jūsų judėjimas visą dieną verčia pagrindinį pavasarį, kai dėvite laikrodį. Taigi, pavadinimas „automatinis judėjimas“. Jie taip pat žinomi kaip „susisukantys“ laikrodžiai.

Kaip automatinis judėjimas stebi vėją? Na, laikrodyje yra nedidelis svoris, vadinamas „rotoriumi“, kuris juda, kai riešas juda visą dieną. Jis sujungtas su pagrindine spyruokle ir juda judėdamas. Automatiniai laikrodžiai taip pat turi slydimo sankabos įtaisą, kuris neleidžia laikrodžiui peržeisti, kai jį nešiojate.

Jei nenešiojate automatinio laikrodžio, norėsite jį įdėti į laikrodžio vyniotuvą . Tai nedidelis prietaisas, kuris laikrodį sukioja sukamaisiais judesiais, kol jis saugomas, kad liktų sužeistas. Tai ypač svarbu padaryti, jei laikrodyje yra tokių funkcijų kaip kalendorius ar datos rodymas. Pavyzdžiui, tarkime, kad jūsų automatiniame laikrodyje yra kalendorius, tačiau nusprendžiate jo nenešioti kelias dienas. Jei jo nesaugosite vyniotuve, maitinimas išseks ir ekranas užstrigs laikrodžio nustojimo tiksinti laiką ir datą. Kai nuspręsite vėl nešioti laikrodį, turėsite iš naujo nustatyti abu.

Automatinių laikrodžių pliusai

 • Nereikia akumuliatoriaus.
 • Nereikia jo vynioti rankomis. Jei rankinis vyniojimasis mechaniniu laikrodžiu jus vargina, bet vis tiek norite mechaninio laikrodžio rafinuotumo, automatinis laikrodis yra puikus kompromisas.
 • Sklandus judėjimas. Kaip ir rankiniu būdu suvynioti mechaniniai laikrodžiai, taip ir automatiniai laikrodžiai turi malonų, sklandų rankų judesį.
 • Charakteris. Tiek pat inžinerijos ir meistriškumo į automatinį laikrodį patenka kaip į mechaninį.

Automatinių laikrodžių minusai

 • Jautrus aplinkai. Tie patys aplinkos veiksniai, kurie gali pažeisti mechaninį laikrodį, gali sujungti automatinį laikrodį.
 • Kai nenaudojate, reikia laikyti laikrodžio apvijoje. Nors automatiniam laikrodžiui nereikia vynioti, jei jį nešiojate reguliariai, jei ne, laikrodį reikia laikyti laikiklyje. Vyniotuvai yra palyginti nebrangūs ir neužima per daug vietos lentynose, tačiau tai yra vienas papildomas dalykas, kurį turite įsigyti, kad galėtumėte turėti automatinį laikrodį.
 • Mažiau tiksli. Puikiai sukurtas automatinis laikrodis gali būti toks pat tikslus, kaip ir gerai pagamintas mechaninis laikrodis, tačiau laikui bėgant jis praras tam tikrą tikslumą ir reikės sureguliuoti.
 • Brangu. Tas pats klausimas kaip ir mechaniniai laikrodžiai. Meistras ir inžinerija nėra pigūs!

Kvarcas

Jei esate panašus į daugumą vidutinių Džo, laikrodis ant riešo šiuo metu tikriausiai yra kvarcinis laikrodis. Tam yra priežastis. Kvarciniai laikrodžiai yra nepaprastai tikslūs ir labai prieinami.

Kvarcinis judesys užuot naudojęs žaizdos maitinimo šaltinį, naudoja mažos baterijos energiją. Baterija per mažą kvarcinį kristalą siunčia elektrą, todėl kristalas vibruoja 32 768 kartus per sekundę. Vibracijos matuojamos grandine, kuri vibraciją paverčia impulsu, kuris judina laikrodžio antrąją ranką. Kadangi kvarciniai laikrodžiai naudoja elektrinius impulsus, kad judėtų antra ranka, jie turi savitą „erkių erkių“ judesį. Jis nėra toks sklandus kaip mechaninis ar automatinis laikrodis.

Kadangi kvarco judesiai priklauso nuo elektros ir mažiau judančių dalių, jie yra daug tikslesni ir gali atlaikyti daug didesnį smūgį nei mechaniniai ar automatiniai laikrodžiai. Dėl šios priežasties dauguma „sportinių“ ir „lauko“ laikrodžių naudoja kvarcinį judesį.

Kvarco judesiai taip pat pigūs. 4 USD galite gauti laikrodį, kuris laiko laiką lyg čempionas. Žinoma, jei norite kažko, turintį šiek tiek daugiau panache, turėsite išleisti daugiau.

Kvarcinių laikrodžių pliusai:

 • Tikslus laikas . Kvarcas yra pats tiksliausias iš visų judesių. Niekada nepraras ir nepridės sekundžių per dieną.
 • Mažiau priežiūros . Be to, kad keičiate akumuliatorių maždaug kasmet, jūs turite mažai priežiūros, kurį turite atlikti kvarciniame judesio laikrodyje.
 • Patvarus . Kadangi kvarcinis laikrodis turi nedaug judančių dalių, jis gali „paimti laižymą ir tikėti“. Tai nėra tokia jautri keturiems sargų apokalipsės raiteliams. Jei dirbate darbą, kuriame reikalaujama daug šiurkštaus ir nešvaraus darbo, galite apsvarstyti kasdienio dėvėjimo kvarcinį laikrodį.
 • Įperkamos . Galite gauti kvarcinius laikrodžius už pigesnius už kelis dolerius. Nors gražiau atrodantys gali kainuoti šimtus dolerių, jie beveik visada yra pigesni nei mechaninės ir automatinės veislės.

Kvarcinių laikrodžių trūkumai:

 • Jokio sklandaus judėjimo. Pakopinis antrosios rankos judėjimas kvarciniame laikrodyje nėra toks sklandus, kaip mechaninio ar automatinio laikrodžio.
 • Mažiau romantiška. Didžiausias kvarcinių laikrodžių trūkumas yra tas, kad jiems trūksta mechaninių laikrodžių žavesio, charakterio ir romantikos, nes jiems trūksta istorijos, techninio meistriškumo ir inžinerijos, kurią turi tokie laikrodžiai.

Žiūrėti komplikacijas

vyriški laikrodžiai

Jūsų pagrindinis rankinis laikrodis nurodo laiką.

Tačiau daugelyje rankinių laikrodžių yra funkcijų, kurios taip pat rodo datą ar net mėnulio fazę. Šie nedideli rankinių laikrodžių priedai vadinami „komplikacijomis“.

Be kalendorių ar mėnulio fazių, kitos komplikacijos apima pavojaus signalus, energijos rezervo indikatorius ir kartotuvus (funkcija, kuri vienu mygtuko paspaudimu skambina jūsų laikrodžio valandas ir minutes).

Tada yra chronografas.

Chronografas yra atskira ir nepriklausoma laiko sistema, veikianti kaip chronometras. Dauguma chronografų susideda iš trijų mažų ciferblatų (dar vadinamų subregistrais), esančių pagrindiniame laikrodžio ciferblate. Laikrodžio dėklo šone paprastai rasite du mygtukus: viršutinis mygtukas paleidžia / sustabdo chronografą, o apatinis mygtukas iš naujo.

Kai kuriuose laikrodžiuose chronografas yra suporuotas su tachimetru – skalė, užrašyta aplink laikrodžio ratlankį. Chronografo ir tachimetro naudojimas kartu leidžia vartotojui apskaičiuoti įvairius dalykus, pvz., Greitį, nuvažiuotą atstumą ar degalų sąnaudas (kai vairuojate ar skrendate).

(Chronografai ir tachimetrai yra gana kieti, ir aš planuoju skirti visą straipsnį, kaip juos naudoti. Stebėkite.)

Kiek ir kokių komplikacijų norite laikrodyje, yra pirmenybė. „Dressier“ laikrodžiai paprastai būna aptakūs ir neturi vieno (dažniausiai datos). Sportiškesni ir laisvalaikio laikrodžiai dažnai apima daugiau komplikacijų.

Vyrų laikrodžio stiliaus dokumentacijos

Nors yra daugybė funkcinių vyriškų rankinių laikrodžių, pradedant guminiais sportiniais laikrodžiais, kuriuos vilkėtumėte veikdami 5K, iki taktinių skaitmeninių laikrodžių su daugybe „wiz-bang“ funkcijų, mes sutelksime dėmesį į laikrodžius, kuriuos dėvėtumėte klasėje. iki aprangos. Aišku, funkcionalūs laikrodžiai tarnauja žmogaus gyvenimo tikslui, tačiau jie tiesiog neatrodo tokie puikūs su kostiumu ar biure.

Kalbant apie stilingus vyriškus laikrodžius, iš esmės yra penki tipai: suknelė, lauko, naras, aviatorius ir lenktynės. Mes parengėme kiekvieno dokumentaciją.

Suknelių laikrodis

2 rūšių suknelių laikrodžių iliustracijos.

Istorija / kilmė / asmenybė : gimė 20-ojo amžiaus pradžioje gerai besiverčiantiems džentelmenams, kurie savo laikrodį norėjo nešioti ant riešo, o ne kišenėje. Suknelių laikrodis yra susijęs su paprastumu ir rafinuotumu; jis aptakus, o ne apsunkintas. Tai nėra prašmatnus ir subtiliai atkreipia į save dėmesį – dėl savo stilingumo ir komplimentų jūsų atsikėlimui.

Parašo ypatybės :

 • Dydis : Paprastai plonas (kad būtų lengva įslysti ir iš suknelės marškinių rankogalio).
 • Atveju: gali būti apskritas, stačiakampis arba kvadratas. Aukščiausios klasės veislės paprastai gaminamos iš brangiųjų metalų, tokių kaip auksas ar sidabras.
 • Veidas : „Dial“ rodo paprastus valandos rodiklius (numerius arba skaičių simbolius laikrodžio veidrodyje), pvz., „Saber“ stiliaus rodykles (tas mažas eilutes), romėniškus ar mažus arabiškus skaičius.
 • Juosta: Visada oda. Nors kai kurios kompanijos siūlo odinius ir metalinius juostų variantus su savo suknelių laikrodžiais, oda yra klasikinis būdas.
 • Komplikacijos : mažai kam. Daugiausia – datos ir (arba) mėnulio rodymas.

Kada dėvėti : Kaip rodo pavadinimas, dėvėkite drabužių laikrodį dressieriui, oficialesnėms progoms, pavyzdžiui, su verslo kostiumu ar smokingu (tačiau diskutuojama, ar jūs kada nors turėtumėte dėvėti laikrodį su juodu kaklaraiščiu). Bet jūs taip pat galite dėvėti drabužių laikrodį su viskuo iki aštraus laisvalaikio. Tai nebus gerai derinama su marškinėliais ir džinsais.

Pavyzdžiai:

 • „Cartier“ tankas
 • Orient Bambino
 • „Seiko Kinetic“
 • „Tsovet SVT-SC38“
 • Girard-Perregaux Vintage 1945 m
 • „Montblanc“ žvaigždžių data automatinė

Lauko stebėjimas

Lauko stebėjimo iliustracija.

Istorija / kilmė / asmenybė : lauko stebėjimas yra Pirmojo pasaulinio karo „tranšėjos budėjimo“ palikuonis, kuris buvo skirtas pareigūnams, kuriems reikėjo koordinuoti atakas, sakyti laiką naktį ir sportuoti rankinį laikrodį, kuris atlaikytų mūšio sunkumus. vis dar gerai atrodo. Lauko laikrodžiai ir toliau pabrėžia karinę atmosferą ir yra tvirti, funkcionalūs ir stilingi tuo pačiu metu.

Parašo ypatybės :

 • Dydis : nuo mažo iki vidutinio. Dideli laikrodžiai tiesiog trukdytų, kai jūs darote mūšį karo ar verslo apkasuose.
 • Veidas : funkcionalios, lengvai skaitomos skaitinės rodyklės – paprastai baltas rinkimas ir juoda numeracija arba juodas rinkimas su balta numeracija. Lauko laikrodžių rankos dažnai šviečia, kad būtų galima laiku tikrinti naktį.
 • Byla : Paprastai nerūdijantis plienas arba kartais titanas (jie vis dėlto turėtų būti tvirti!). Lauko laikrodžiuose kartais yra funkcija, vadinama „įsilaužimo sekundėmis“, kai galite sustabdyti antrą ranką, ištraukdami karūną; tai palengvina laikrodžio nustatymą pagal atskaitos signalą arba sinchronizavimą su kitu.
 • Juosta : Odinis arba drobinis dirželis. Metalas yra per sunkus ir lengvai subraižytų įprastą, grubų ir būgninį naudojimą.
 • Komplikacijos : paprastai nėra arba tik data.

Kada dėvėti: Lauko laikrodžiai yra gana universalūs ir gali būti dėvimi įvairiausiuose nuotykiuose, taip pat kasdieniams ar net kasdieniniams drabužiams. Taigi viskas, pradedant džinsais ir marškinėliais, baigiant sportiniu paltuku ir chaki. Vyrams, ypač jaunesniems vaikinams, kurie nelabai dažnai apsirengia kostiumu, lauko tikrinimas yra bene geriausias pasirinkimas; jo paprastas, tvirtas stilius gali geriausiai atitikti jūsų asmenybę ir gyvenimo būdą.

Pavyzdžiai:

 • „Timex“ savaitgalis
 • „Lum-Tec Combat B19 Bronze“
 • Filson Mackinaw Field
 • „Victronix“ pėstininkai
 • Shinola Runwell
 • „LLBean Classic“ lauko laikrodis

Nardymo laikrodis

„Dive Watch“ iliustracija.

Istorija / kilmė / asmenybė : šalia lauko stebėjimo nardymo laikrodis yra turbūt vienas iš labiausiai paplitusių laikrodžių tipų, kurį matote sportuojančius vyrus. Tikėtina, kad už tai turime padėkoti Jamesui Bondui. Nuo tada, kai daktaras Ne , 007 sportuoja vienokių ar kitokių nardymo laikrodžių. Ankstyvuosiuose Bondo filmuose tai buvo „Rolex Submariner“ (todėl nardymo laikrodis kartais vadinamas „povandeniniu laivu“); tada Pierce’as Brosnanas „Omega“ nardymo laikrodį pavertė pasirinktu Bondo laikrodžiu.

Kaip rodo pavadinimas, nardymo laikrodis buvo skirtas asmenims, kurie daug laiko praleidžia vandenyje ar šalia jo. Pagrindinis jų pardavimo taškas yra tai, kad jie atsparūs vandeniui. Pirmoji karta, kas tapo nardymo laikrodžiu, greičiausiai buvo „Rolex Oyster“, kuri buvo pristatyta 1930 m. Hermetiškai uždarytas dėklas buvo vienas pirmųjų vandeniui atsparių laikrodžių rinkoje.

5-ajame dešimtmetyje „Rolex“ valdybos narys René-Paulas Jeanneretas norėjo laikrodžio, kuris būtų naudingas nardant (hobis, kuriuo jis aktyviai užsiėmė), tačiau vis tiek atrodė gerai kaip kasdienis dalykas. Gimė „Rolex Submariner“ ir visur buvo nustatytas nardymo laikrodžių standartas. Dauguma šiandien rinkoje esančių nardymo laikrodžių pasižymi „Submariner“ ženklu.

Parašo ypatybės : nardymo laikrodis pirmiausia yra atsparus vandeniui. Nardymo laikrodžio standartas yra atsparus vandeniui iki mažiausiai 100 m, nors kai kurie vis tiksina dar mažesniame gylyje.

Kadangi jis skirtas nešioti vandenyje, tiek nardymo laikrodžių dėklas, tiek juosta yra pagaminti iš korozijai atsparių metalų, tokių kaip nerūdijantis plienas ar titanas. (Be abejo, pamatysite ir nardymo laikrodžius, pagamintus iš gumos ir silikono. Jie atrodo ne taip madingai.)

 • Dydis : vidutinis.
 • Veidas : Paprastai paryškinta, lengvai skaitoma arabų numeracija, nors 12 valandų skaičiai dažnai keičiami maišos ženklais, sekundės rodomos 15 sekundžių intervalais. Norint apsaugoti laikrodžio veidą giliai po vandeniu, naudojamas safyras arba sukietėjęs mineralinis stiklas.
 • Korpusas : Pagrindinė nardymo laikrodžio ypatybė yra vienkryptis rėmelis, įtrauktas į dėklą – jis pasuks tik prieš laikrodžio rodyklę. Besisukantis rėmelis leidžia narui žvilgtelėjus į laikrodį žinoti, kiek laiko jis buvo po vandeniu. Štai kaip tai veikia: kai naras patenka į vandenį, jis pasuka rėmelį taip, kad „0“ sutaptų su minutės rodykle. Po to minutė rodys rodyklę ant rėmelio, rodančio, kiek laiko jis buvo vandenyje.
 • Juosta : metalinė ir paprastai ilgesnė nei kitų laikrodžių juostų, nes iš pradžių buvo sukurta taip, kad tilptų aplink didelę nardymo įrangą.
 • Komplikacijos : paprastai tik data.

Kada dėvėti: Nors nardymo laikrodis buvo sukurtas naudoti po vandeniu, jo metalinis dėklas ir juosta bei ikoninis paveldas daro jį tinkamu rankiniu laikrodžiu, kad būtų galima nešioti kasdien. Galite tai dovanoti kartu su savo sportiniais, laisvalaikio, verslo priežastiniais ir oficialiais verslo drabužiais. O jei atimsite savo stiliaus ženklus iš Džeimso Bondo, galite net išsisukti dėvėdami nardymo laikrodį su „tux“.

Pavyzdžiai:

 • „Rolex Submariner“
 • „Omega Seamaster“
 • Seiko naro laikrodis
 • „Citizen Promaster“
 • Steinhartas „Ocean One“

„Pilot Watch“

 

Istorija / kilmė / asmenybė: rankiniai laikrodžiai buvo aviacijos dalis nuo pat jos įkūrimo. Tiesą sakant, vienas iš pirmųjų kada nors pagamintų konkrečių vyrų rankinių laikrodžių buvo Louis Cartier draugo bandomasis draugas dar 1904 m. (Ikoniškas „ Santos“ laikrodis ).

Praėjus keliems dešimtmečiams laikrodžių meistrai kūrė tą originalų dizainą, kad pilotams būtų lengviau sekti laiką, kylančius į laukinę mėlyną spalvą, ypač pridėjus chronografą. Dar 1930-aisiais Šveicarijos bendrovė „Breitling“ Karališkosiose oro pajėgose pagamino lėktuvų chronografus, kad pilotai galėtų nustatyti jų greitį, nuvažiuotą atstumą ir degalų sąnaudas. 1940-aisiais jie nusprendė uždėti savo chronografą ant rankinio laikrodžio, sukurdami „ Breitling Chronomat“ , taip pat būsimų aviatorių laikrodžių liejimo formą.

Parašo ypatybės: Skirtingai nuo kitų vyriškų laikrodžių stilių, pilotinis laikrodis neturi tvirto, savito stiliaus; laikrodžių, parduodamų kaip „aviatorių laikrodžiai“, savybės gali labai skirtis. Tai pasakius, šios rūšies laikrodžiams būdingiausios šios funkcijos:

 • Dydis : nuo vidutinio iki didelio.
 • Veidas : Sukurtas lengvam skaitymui net tamsioje kabinoje, pilotas stebi didelių matmenų ciferblatą su švariais, įskaitomais numeriais ir šviečiančiomis rankomis. Kad laiką būtų dar lengviau skaityti, ciferblatas paprastai yra juodas su balta numeracija.
 • Juosta : dažnai, nors ir ne visada, iš odos. Ilgiau nei vidutiniškai, nes grupė iš pradžių buvo suprojektuota taip, kad tilptų aplink piloto skrydžio striukės rankogalį.
 • Komplikacijos : Data ir kartais chronografas.

Kada dėvėti: Pilotinių laikrodžių dydis ir laisvalaikio išvaizda juos puikiai tinka labiau įprastiems drabužiams, bet ne juodiems kaklaraiščiams ir oficialiems verslo drabužiams.

Pavyzdžiai:

 • „Breitling Navimeter“
 • „Omega Speedmaster“
 • Pilietis Vanagas Navihawkas
 • „Wingman“ laikrodžiai
 • „Laco“ tipas A
 • Bell & Ross WWI-92 kariškiai

Lenktynių (arba vairavimo) laikrodis

 

Istorija / Kilmė / Asmenybė: Automobilių lenktynės ir rankiniai laikrodžiai buvo susieti nuo 1930-ųjų. Taip yra todėl, kad lenktyninių automobilių vairavimas priklauso nuo tikslaus laiko matavimo, norint įvertinti lenktynių rezultatus. „Rolex“ buvo viena iš pirmųjų kompanijų, kuri pasinaudojo šiuo tikslių laikrodžių poreikiu, 1930-aisiais aprūpindama geriausius vairuotojus savo garsiuoju „Oyster“ laikrodžiu.

Tačiau būtent „TAG Heuer“ sukūrė lenktyninių laikrodžių standartą, pridėdamas chronografą ir tachimetrą – du pagrindinius vairavimo laikrodžio bruožus. Pirmieji „TAG Heuer“ chronografai buvo pagaminti praėjusio amžiaus 4–4 dešimtmetyje Luftwaffe pilotams, tačiau 1950–1960 metais lenktyninių automobilių vairuotojai juos dėvėjo matuodami greitį ir atstumą. „TAG Heuer“ įtvirtino savo lenktynių sąžiningumą, kai 1971 m. Filme „ Le Mans“ aktorius Steve’as McQueenas vilkėjo „Monaco 1133“ .

Parašo ypatybės:

 • Dydis : nuo vidutinio iki didelio.
 • Veidas : didelis ciferblatas (kad atsirastų vietos chronografui), su aiškiais arabų skaitmenimis. Dažnai apima ryškias, kontrastingas spalvas.
 • Korpusas : sukurtas taip, kad atlaikytų automobilių lenktynių sudėtingumą, paprastai yra pagamintas iš nerūdijančio plieno.
 • Juosta : Oda arba metalas.
 • Komplikacijos : Chronografas ir kartais data.

Kada dėvėti: lenktyniniai laikrodžiai paprastai atrodo žvalesni nei nardymo ar pilotų laikrodžiai. Dėl savo drąsios išvaizdos jie labiau tinka kasdieniams nei oficialiems drabužiams.

Pavyzdžiai:

 • „Autodromo Prototipo“
 • TAG Heuer Carrera Caliber 18
 • TAG Heuer Monakas 1133
 • „Timex“ išmanusis kvarco „Fly-Back“ chronografas
 • „Seiko Sportura“

Pasirinkite savo rankos dydžiui tobulą laikrodį

Pasirinktas puikus rankos laikrodis.

Vienas iš veiksnių, į kurį reikia atsižvelgti renkantis laikrodį, yra tai, kaip proporcingas laikrodis yra jūsų riešui ir rankai. Jei jis per didelis riešui, jis išsiskirs ir atrodys puošniai; per mažas ir atrodys, kad jūs nešiojate moterišką laikrodį.

Bendra taisyklė yra tokia: jei riešo apskritimas yra nuo 6 iki 7 colių, jūs norite eiti su laikrodžiu, kurio korpuso skersmuo yra 38–42 mm. Jei riešas yra didesnis nei 7 coliai, galite rinktis 44–46 mm pločio dėklus.

Geriausias būdas išsiaiškinti, ar laikrodis yra proporcingas riešui ir plaštakai, yra jo išbandymas ir akių obuolys. Paprašykite draugų ir šeimos narių nuomonės.

Žinoma, laikrodžiai yra pareiškimai. Taigi, jei norite eiti su milžinišku repo magnato laikrodžiu, eikite tiesiai į priekį. Tiesiog supraskite, kad taip elgdamiesi jūs pranešate pasauliui, kad jums svarbu pastebimas vartojimas.

Prabangus vyriški laikrodžiai

Kai nuspręsite, kokio tipo ir stiliaus laikrodžio norite, turėsite nuspręsti, kokio kainų diapazono ieškoti.

Kai pamatysite „Rolex Submariner“ 8 000 USD kainų etiketę arba kad „TAG Heuer Carrera“ kainuoja 4500 USD, galite savęs paklausti: „Ar šie laikrodžiai tikrai tiek verti, jei jie pasako laiką taip pat gerai, kaip ir mano 10 USD„ Casio “?

Na, tai yra sudėtingas klausimas, į kurį reikia atsakyti, ir tai šiek tiek priklauso nuo to, apie kokį prabangų laikrodį kalbame: masinės rinkos prabangius laikrodžius ar prabangius prabangius laikrodžius.

Viena kritika, priskirta masinės rinkos prabangiems laikrodžiams, yra ta, kad aukšta kaina yra tiesiog sumanios rinkodaros rezultatas. „Rolex“ ir „TAG Heuer“ gali imti tūkstančius dolerių už laikrodį ne dėl trūkumo (šios kompanijos savo ikoninius laikrodžius kasmet gamina šimtais tūkstančių), bet todėl , kad per dešimtmečius trukusios reklamos jie sukūrė visuomenės suvokimą , jų laikrodžiai yra reti ir jų vertė yra tūkstančiai dolerių. Tai ta pati kritika, kurią kritikuoja deimantų gamintojai. Deimantų, iš tikrųjų, yra daug. Deimantų gamintojai pavertė juos paklausia prabangos preke dešimtmečius juos reklamuodami.

Nors tiesa, kad dideles masinės gamybos prabangių laikrodžių kainas iš dalies lemia prekės ženklo prekės ženklas, pačiame laikrodyje yra veiksnių, dėl kurių jis vertas daugiau nei 200 USD už universalinės parduotuvės laikrodį. Pradedantiesiems šie prabangūs laikrodžiai dažnai gaminami iš tokių metalų kaip auksas ir sidabras. Atsižvelgiant į šių dienų aukso kainą, auksinis „Rolex“ bus brangus bet kokiu būdu jį supjaustant. Laikrodžio veidui uždengti jie taip pat naudoja aukštesnės kokybės stiklą ar net safyrą.

Be to, masinės gamybos prabangaus laikrodžio kūrimo technologijos ir mintys paprastai yra daug pranašesnės už technologijas ir mintis, kurios buvo sukurtos gaminant 200 USD universalinės parduotuvės laikrodį. Trumpai tariant, jie yra geresni, veikia geriau ir ilgiau.

Taigi, naudodamiesi masinės prekybos prabangiais laikrodžiais, jūs tikrai gaunate pranašesnį laikrodį pagal savo konstrukciją ir judėjimą, palyginti su kitais laikrodžiais, tačiau mokate ir už mistiką, istoriją ir socialinę talpyklą, kuri suteikiama kartu su prekės ženklu. Ar jums svarbu nuspręsti, ar tai svarbu perkant laikrodį.

Tai veda mus prie prabangių prabangių laikrodžių. Tai laikrodžiai, kurie gali kainuoti dešimtis tūkstančių, o kartais ir šimtus tūkstančių dolerių. Šioje srityje egzistuoja tokios įmonės kaip „ Audemars Piguet“ , „ Blancpain“ ir IWC . Šie laikrodžiai gali nustatyti tokias kainas, nes jų iš tikrųjų yra nedaug. Dažnai yra pagaminti tik keli šimtai, o gal tūkstantis konkretaus laikrodžio. Ir tai nėra kažkoks dirbtinis trūkumas. Jie dažnai kruopščiai gaminami rankomis (žinoma, naudojant mašinas) iš puikiausių medžiagų. Kai kuriuos šių kompanijų laikrodžius reikia paruošti kelis mėnesius ar net metus. Taigi, taip, naudojant tokio tipo prabangius laikrodžius, jūs tikrai gaunate tai, ką mokate: aukščiausios klasės meistriškumą.

Taigi prabangūs laikrodžiai panašūs į prabangius automobilius. Yra yra skirtumas į kokybę, funkcijas, ir inžinerijos aukštos klasės transporto priemonės, bet jūs taip pat mokėti už prekės ženklą, dėl statuso simboliu. Kai kuriuos žmones dėl abiejų priežasčių traukia prabangūs automobiliai ir prabangūs laikrodžiai, ir jie mano, kad malonumas, kurį jie gauna iš turimo turto, reikalauja didelės kainos.

Kitiems žmonėms perkant prabangų automobilį ar laikrodį jų mintys niekada neapsiriks. Tai nėra jų kainų intervalas, ir net jei taip buvo, jie turi kitų dalykų, kuriems gali išleisti tuos pinigus, o prabangūs laikrodžiai pažeidžia respublikinės dorybės jausmą – jų įsipareigojimą taupumui ir kuklumui (tiesa, esu šioje stovykloje) ).

Tai sakant, „taupumas“, be abejo, yra gana santykinis bruožas, kuris priklauso nuo asmeninių pajamų (Jeffersonas ir Vašingtonas negyveno purvo nameliuose ir vis tiek vaikščiojo po maišus su maišais). Jei milijardierius nori nusipirkti 10 000 USD laikrodį, tai nepadaro jo pinigais; jam tai tik lašas kibire.

Likusiems mūsų vidutiniams Džo, investuokite į aukščiausios kokybės laikrodį, kuris atitiktų jūsų poreikius, norus ir biudžetą. Yra daug gražiai atrodančių laikrodžių, kurie nekainuoja rankos ir kojos. Mano paties žiūrėjimas yra „ Sent Luiso dvasia“ (pilotinis laikrodis), kurio kaina siekia pagrįstą 225 USD, ir aš vis tiek sulaukiu daugybės komplimentų. Jei norite ko nors šiek tiek viršyti dabartinį biudžetą, paprašykite dovanų gražaus laikrodžio; laikrodžiai suteikia puikių gimtadienio, Kalėdų ir baigimo dovanų.

Na, važiuok. Horologijos pasaulio vadovas. Nors šiame straipsnyje mes gavome gana išsamų, mes subraižėme tik rankinių laikrodžių paviršių. Jei ši tema jus domina, labai rekomenduoju peržiūrėti svetaines, skirtas visiems rankiniams laikrodžiams. Keletas mano mėgstamiausių yra „ Worn and Wound“ , „ Hodinkee“ ir „Blog to Watch“ . „Gear Patrol“ taip pat šiek tiek užrašo laikrodžius.