Chronografo pirkimas

Kartais laikrodžio, kurį reikia nusipirkti, analizė vyksta šiek tiek toliau nei: „Oho, tas vienas atrodo šauniai“. Chronografaivis dėlto dažnai laikomi „įrankių laikrodžiais“, o kalbant apie įrankius, norėtumėte tinkamo darbui. Norėdami pasirinkti, siūlome 10 veiksnių, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis chronografą, kad įsitikintume, jog jis atitinka jūsų norus ir poreikius.

1. Tai būdas, kuriuo jūs jį naudojate

Pardavėjas: „Kaip naudosite savo chronografą?“ Klientas: „Naudoti? Aš apie tai negalvojau “. Chronografai nėra skirti tik laiko lenktynėms – jie siūlo daug praktinių galimybių. Dažnai nurodomas kepimo laiko, stovėjimo skaitiklių, pasivaikščiojimų ar bėgimų, pasivažinėjimo dviračiais, mankštos, susitikimų ir garantuoto picos pristatymo laikas. Taip pat nustatomas trumpiausias važiavimo maršrutas. Naudodamiesi savo chronografu, galite sužinoti, kiek iš tikrųjų trunka „greitas“ alyvos pakeitimas. Arba pabandykite taip: kai jie pasakys, kad jūsų stalas bus paruoštas per penkias minutes, paspauskite pradžios mygtuką. Kai jūsų žmona sako, kad ji bus paruošta per penkias minutes, paspauskite… ne, palaukite, tai bloga idėja.

Advokatai ir kiti, parduodantys laiko vienetus, gali stebėti apmokamas valandas. Arba galite praleisti laiką matuodami intervalus, praleistus užstrigus eisme, žiūrėdami televizijos reklamas ar laukdami gydytojo / odontologo. Trumpam suaktyvinkite chronografą, kai turite idėją, kurią norite prisiminti. Vėliau, kai pamatysite nelyginį praėjusį laiką, jis atgaivins jūsų atmintį (darant prielaidą, kad idėja vis dar yra). Kiti naudojimo būdai reikalauja, kad laikrodis turėtų tam tikrų savybių. Pavyzdžiui, daugumos chronografų negalima valdyti po vandeniu, ir daugelis negali skirti valandų trukmės įvykių. Kai kurie chronografai yra skirti veikti nuolat, o kiti – ne (apie tai vėliau). Atidžiai rinkitės, ar tai yra jūsų pageidaujamos funkcijos.

2. Ar dabar galite mane pamatyti?

trūkstama_sekundžių_detailė

Skaitomumas – lengvai skaitomas praėjusių laikų rodymas – nebegali būti savaime suprantamas dalykas. Praėjus kelioms dienoms gamintojai manė, kad chronografai bus naudojami ir jais bus remiamasi, todėl buvo pateiktas įskaitomas praėjęs laikas. Šiandien ant mados altoriaus dažnai aukojamos praėjusio laiko nuorodos. Gamintojai per sekundę juos apgaus dėl dizaino, kuris, jų manymu, paskatins klientą pasakyti: „Tas atrodo tikrai šauniai“ ir siekti jo piniginės

sutapti_subdialai

Alkani subdialai: IWC „valgo“ kelias chronografo sekundes, o Zenitai – vienas kitą.

Tačiau norėsite ekranų, kuriuos lengva paruošti, kai naudojate chronografą, todėl atkreipkite dėmesį į ciferblatą ir ypač į tai, ko trūksta. Jei jums reikia skaityti chronografą tamsoje (mes nepaklausime, ką galėtumėte skirti laiko), turėsite ieškoti dar uoliau, nes labai nedaug chronografų atitiks jūsų poreikius.

3. Rūšių kilmė

A. Lange & Söhne'o „Caliber L951.6“ iš „Datograph Up / Down“ yra puikiai užbaigtas judėjimas namuose.

A. Lange & Söhne’o „Caliber L951.6“ iš „Datograph Up / Down“ yra puikiai užbaigtas judėjimas namuose.

Chronografo judesiai yra įvairių skonių: vidaus, trečiųjų šalių ir hibridiniai, integruoti ir moduliniai ir dar daugiau. Kai kuriems tai yra virtuali kastų sistema, o gimimo vieta ir fizinė forma suteikia statusą arba stigmą visam gyvenimui.

Vidaus chronografai paprastai yra integruoti, o ne moduliniai, o stulpelio ratas paprastai užima centrinę komandą (apie šias sąvokas plačiau). Vidaus judesiai gali pasiūlyti puikią funkcinę apdailą, kruopštų reguliavimą ir sklandų kokybės pojūtį. Jie taip pat gali būti gražūs. Vidaus gamyba suteikia prekių ženklams laisvę gaminti pavienius dizainus ir suteikia galimybę kontroliuoti kiekvieną gamybos proceso žingsnį. Žinoma, visa tai reikalauja investicijų. Kronografai su vidiniais judesiais dažniausiai būna brangūs, o aptarnavimas taip pat gali kainuoti brangiai. Tikėtina, kad paslauga užtruks ilgai ir bus atliekama toli. Kolekcionieriai dažnai juokauja apie tai, kiek dažnai skraidė jų laikrodžiai. Tai vadinama humoro naudojimu skausmui slėpti.

Trečiųjų šalių judėjimai siūlo savo pranašumus. Dauguma jų egzistuoja kurį laiką arba yra paremti patikrintu dizainu, todėl yra nepaprastai patikimi. Paslauga yra palyginti nebrangi ir paprastai su ja galima susidoroti nesiunčiant laikrodžio į užsienį. Atsarginės dalys yra paruoštos. Šie judesiai paprastai yra gana tvirti, ir jie gali būti puikūs laiko laikikliai. (ETA siūlo mechaninius judesius įvairiais laipsniais, o judant aukštyn kokybės laipteliais, laikas pagerėja. Aukščiausias lygis turi COSC sertifikatą.) Kita vertus, trečiųjų šalių judesiai gaminami dideliais kiekiais, todėl jie nėra išskirtinis. Jie demonstruoja nedaug rankų darbo arba visai jo nedaro. Jų komponentai dažnai štampuojami, o ne frezuojami.

Naujasis „Girard-Perregaux“ chronografo kalibras yra integruotas kolonėlių ratų dizainas.

Naujasis „Girard-Perregaux“ chronografo kalibras yra integruotas kolonėlių ratų dizainas.

Jie retai būna gražūs. Jie dažniausiai naudoja mechanizmus, pirmiausia skirtus sumažinti išlaidas. Kai kuriuos iš šių kalibrų galima rasti laikrodžiuose, kainuojančiuose nuo šimtų dolerių iki kelių tūkstančių, netgi sudarant penkis skaičius, o tai gali kankinti tuos, kurie perka viršutiniame spektro gale.

4. Įtaisytieji ir priedai

„Breitling Caliber 01“ (viršuje) ir „Rolex Caliber 4130“ (žemiau) kolonėlių ratais valdykite paleidimo, sustabdymo ir atstatymo funkcijas.

„Breitling Caliber 01“ (viršuje) ir „Rolex Caliber 4130“ (apačioje) kolonėlių ratais valdo paleidimo, sustabdymo ir atstatymo funkcijas.

Kalbant apie chronografo judesio dizainą, puristai teikia pirmenybę integruotam, o ne moduliniam, nes integruota veislė sukurta taip, kad būtų chronografas nuo pat pradžių. Tai reiškia, kad visi komponentai yra optimizuoti tam tikslui. Tai gali būti svarbu, nes chronografas gali būti „sunki“ komplikacija, kurios veikimui reikalinga didelė galia. Jei įjungus chronografą generuojamas pasipriešinimas, kurio valdymui nebuvo sukurtas pagrindinis kalibras, tai gali turėti įtakos laiko laikui, o tai reiškia, kad chronografas negali tiksliai išmatuoti praėjusio laiko (nors dauguma mūsų niekada nepastebėtų sekundės pertraukos klaidos). Moduliniai judesiai, dar vadinami „sumuštinių“ ar „piggyback“ modeliais, prasideda nuo pagrindinio kalibro ir prideda chronografo mechanizmą, sumontuotą ant atskiros plokštės, dažniausiai iš telefono pusės. Jei norite gražaus chronografo vaizdo per ekrano galą, kelias yra integruotas.

daytona kolonos ratas lg

Kai kurie mano, kad visose, išskyrus geriausias egzekucijose, modulinė konstrukcija bus ne tokia tiksli. Chronografo sekundžių rodyklė gali šokinėti ar mikčioti, kai paleidžiama, nepertraukiamos sekundės arba minučių rodyklė gali šiek tiek šokinėti, kai įjungiamas chronografas (net datos diskas gali šiek tiek judėti), o stumiamojo elemento pojūtis nėra toks lygus ir sviestinis . Kaip minėta pirmiau, moduliniai dizainai taip pat gali sukelti daugiau amplitudę mažinančios pasipriešinimo, kai įjungiamas chronografas. Per du naujausius „WatchTime“ testus, įjungus chronografą, modulinio chronografo amplitudė vidutiniškai sumažėjo 73,5 laipsnio, o integruoto modelio – 19,5 laipsnio. (Integruotame modelyje taip pat buvo naudojama vertikali sankaba – žr. Toliau.) Jei nesate tikri, kokio tipo judesiai yra tam tikrame laikrodyje, yra keletas modulinių patarimų. Juose yra didelis brangakmenių skaičius, per ekrano galą nematomi chronografo komponentai, datos rodyklė, esanti skylėje, o ne tiesiai po ciferblatu, ir karūna, kuri nėra toje pačioje horizontalioje plokštumoje kaip chronografo mygtukai (nors prekės ženklai bando tai nuslėpti per didelėmis karūnomis, stumiamaisiais elementais ir apsaugomis).

5. Padaryk taip

Įsivaizduokite, kas nutiktų, jei veikdami chronografui galėtumėte įjungti atstatymo mechanizmą. Į galvą ateina frazė „traukinio avarija“, ir taip, kalambūras yra skirtas. (Pastaba naujokams: žr. Bernerio „traukinį“.) Norėdami išvengti šios ir kitų nelaimių, chronografai naudoja sistemas, kad koordinuotų veiksmus, kuriuos inicijuoja stumdomi elementai. Kaip galite tikėtis, yra skirtingos sistemos, ir kiekviena jų turi savo šalininkų ir menkintojų. Tradicinė sistema, kuriai pirmenybę teikia puristai, yra kolonos ratas, taip pavadintas todėl, kad pagrindinis komponentas atrodo kaip ant šono gulintis ratas, iš kurio kyla kelios mažos, vertikalios kolonos. Kiekvienas mygtuko paspaudimas priverčia ratą pasisukti, o jam pasukus kolonos ir tarpai tarp jų juda mažais žingsniais. Šis veiksmas perkelia svirtelių galus, atsiremiančius į kolonos ratą, o svertai valdo chronografo paleidimo, sustabdymo ir atstatymo funkcijas. Kolonėlių ratai yra tradiciniai, brangūs gaminti ir reguliuoti, juos sunku prižiūrėti. Jie taip pat puikiai atrodo ir suteikia labai sklandų stumdomų detalių pojūtį. Kitaip tariant, jie gaminami pagal prabangių chronografų užsakymą.

Kolonėlių ratai kadaise buvo visur, tačiau kai kurie gamintojai, ieškodami efektyvumo, sukūrė kumštelių mechanizmus, kad užimtų kolonos rato vietą. Naujoji sistema veikia panašiai kaip tradicinė – kolonos ratą keičia ekscentrinis kumštelis (plonas netaisyklingos formos metalo gabalas). Kumštelinių sistemų gamyba paprastai yra pigesnė, jas lengviau reguliuoti, lengviau prižiūrėti ir ne tokios gražios išvaizdos. Naudojant, kumšteliai paprastai veikia taip pat gerai, kaip ir kolonų ratai. NASA sertifikavo „Omega Speedmaster“ kolonėlių ir kumštelių versijas skrydžiui į kosmosą. Keletas šalių kariniam naudojimui patvirtino „Lemania Caliber 5100“ varomus chronografus su kumštelių perjungikliais. Kai „Swatch Group“ paskelbė, kad sustabdys „Caliber 5100“ gamybą, judėjimu besinaudojantys laikrodžių gamintojai prieštaravo sakydami, kad tai vienintelis kalibras, atlaikęs didelius smūgius, nesustojant chronografo sekundėms. (5100 galiausiai buvo nutrauktas ir pakeistas ETA kalibru.) Galiausiai, ETA 7750, kuris taip pat žinomas kaip tvirtas, naudojamas kumštelių perjungimas. Jei ieškote griežto laikrodžio įrankiams ir jums nerūpi judesio estetika, kumštelio perjungimas bus tinkamas. Jei jums rūpi tradicija, gražus vaizdas pro ekrano galą ir puristų pritarimas, kolonos ratas yra jums.

6. Užsiimkime

Vertikalaus sankabos mechanizmo pavyzdys iš „Rolex Caliber 4130“ chronografo judesio

Vertikalaus sankabos mechanizmo pavyzdys iš „Rolex Caliber 4130“ chronografo judesio

Kolonėlės ratas ir kumštelis išduoda užsakymus, tačiau kiti komponentai, esantys toliau pasroviui, perduoda maitinimo šaltinio energiją į chronometrą, ir vėl yra konkuruojančių sistemų. Tradicinė sistema energijai perduoti naudoja horizontalų arba šoninį sujungimą. Nuspaudus paleidimo mygtuką, ratas, pritvirtintas ant kilnojamojo tilto ar svirties, slysta horizontaliai, kad susietų ketvirtą ratą, kuris sukasi kartą per minutę, ir chronografo centrinį ratą, kuris varo chronografo sekundę. Tarpinis stumdomas ratas reikalingas, nes jei ketvirtasis ratas sujungtas tiesiai su chronografo viduriniu ratu, chronografo ratas (ir sekundės …